| aurelgabriel a întrebat:

Buna Seara TPU!
Va rog sa ma ajutati cu o mica problema.Ce se intampla daca am facut cerere online pentru deschidere cont la o banca si nu mai vreau cardul pentru ca am gasit de munca la o alta firma care are contract cu alta banca decat la primul loc de munca unde am vrut sa merg.
Pot sa nu ridic cardul.Va Rog.

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Trebuie sa mergi la banca respectiva si iti vor spune ei cum poti sa renunti la cont. Nu are importanta daca ridici sau nu cardul.

| AwGenetix a răspuns:

Mergi, ridici cardul, apoi spui ca vrei sa-l anuleze precum si toate conturile deschise pe numele tau la ei.