| Cosmin162749 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare pentru cei ce stiu sa gateasca... ziceti-mi cum se fac pastele am ingradientele dar nu stiu sa le fac

Răspuns Câştigător
| crina_9165 a răspuns:

Pui pastele la fiert cu putina sare si putin ulei de masline,in alta cratita pui ceapa cu usturoi,le lasi la calit tai baconul (sau orice sunculita)il pui peste ceapa si usuroi(asta dupa ce s-au aurit putin) le mai lasi putin pui sosul de rosii,sare,piper, o foaie de dafin daca vrei, scurgi pastele si amesteci. Crede-ma ies delicioase

1 răspuns:
| Crizty a răspuns:

Pui pastele la fiert intr-un litru de apa le amesteci in apa cu furculita(atentie apa trebuie fierbinte) dupa ce pastele sau in muiat se scurge de apa si se pun intr-un cenai si razi branza pe dasuppra 2 linguri de zhar, si apoi amesteci si pui in farfuri si gata. pofta buna! fundita te rog