| Florentina9210 a întrebat:

Am o mica mare problema. nu stiu de ce, de unde vine un miros inchis la mine in dulapul cu haine. Desi aerisesc aproape zilnic, cateodata mai dau si cu parfum, peste ceva timp mirosul revine, in special in compartimentul cu pijamale. Ceva sfaturi?

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In comert, la raionul chimicale, este naftalina parfumata. Incerca sa pui in dulap cate una in fiecare compartiment.

| Florentina9210 explică (pentru Salontanul):

O idee buna. Mersi mult.

| untu a răspuns:

Pune langa haine un parfum antimolie de lavanda!

| untu a răspuns:

Te sfatuiesc sa-ti faci curat in dulap,sa scoti hainele,verificati buzunarele hainelor,poate gasesti problema cauzei mirosurilor grele, apoi scutura-le bine si lasa la aerisit pe balcon sau afara si spre seara, le strangi hainele si le pui la loc, pui si parfumul de lavanda agatat langa haine! Daca mirosul persista, scoateti toate hainele si duceti-le la spalatorie!

| Florentina9210 explică (pentru untu):

Fac chestia asta la o luna. Aerisesc aproape zilnic. Mai dau si cu parfum. Dar nu stiu de ce doar pijamalele sunt ''afectate''.

| untu a răspuns (pentru Florentina9210):

Pijamalele nu se pun in dulap, ci se pun deoparte in camera sau pe balcon la aerisit, fiind,, imbibat cu putina transpiratie" si noaptea sa iei de pe balcon si le imbraci din nou in fiecare seara si dimineata cand te dezbraci si le pui pe balcon!

| Eastwood a răspuns:

E mucegai sigur, mai pune cate un sapun intre hainewinking, si cand aerisesti in casa lasa dulapul deschis!

| Florentina9210 explică (pentru Eastwood):

Chestia cu sapunul nu o stiam. Mersi!

Răspuns utilizator avertizat