| Linda724 a întrebat:

Am o urgenta! Mi-am facut suvite blonde cu lamaie si apa... apoi cu uscatul la soare (daca nu stiti,un mod de a imi face suvite fara decolorant),dar la scoala nu am voie cu cu suvite! Am avut o săptămână libera, dar poimaine incepe scoala! Cum pot sa dac suvitele sa dispara? Sa am din nou parul meu normal?

Răspuns Câştigător
| Kisses a răspuns:

N-Ai cum, decât sa te duci la magazin și sa iei culoare cam cum e parul tău, și sa dai doar pe șuvițe, nu o sa Îți afecteze parul, sa dai doar pe șuvițe, nu și la rădăcină parului, și daca ai culoarea mai închisă la par, sa iei vopsea neagra sau castaniu inchis pentru ca pe blond iese intotdeauna mai deschis decat pe cutie.Îți recomand loncolor, altfel nu aii ce face.

2 răspunsuri:
| Voro a răspuns:

Daca stiai ca nu ai voie cu suvite, de ce ti-ai mai facut? Serios acum. In cazul tau, cumpara-ti o vopsea si vopseste-te culoarea ta naturala.

| HeyThereImBia a răspuns:

O data ce ti-ai decolorat parul el nu o sa revina la culoarea naturala.
Trebuie sa te vopsesti cu o nianta la fel ca cea naturala
Dar sunt suvite blonde, nu iti va spune nimeni nimic si eu mi-am facut cand eram in a7 a cu decolorant la salon si nu a zis nimic nimeni