| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU., Deci ideea este ca as vrea sa ma mai ingras dar nu stiu de ce nu se poate grasimea pe minelaughing, Deci am vreau 53 kg 16 ani inaltime 1, 67, mananc cam de 3 ori pe zi cate odata mai si uit sa mananc dar 100% o data mananchappy, Deci vreau sa-mi recomandati o reteta in care ma pot ingrasa macar pe la 80 kgtongue...Ce sa mananc dimineata la pranz si seara si in plus ce activitati sa fac si sa nu fac sa ma pot ingrasa multumesc

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ideea e să nu bagi în tine ca într-un sac fără fund ca să te îngrași și să mănânci orice, ci să mănânci echilibrat. Dimineața este cea mai importantă masă, încearcă atunci să mănânci ceva consistent. Trebuie să ai 3 mese pe zi obligatorii și să ai și "gustările" dintre mese. Dacă îți faci un program pe fiecare zi în care să mănânci și te ții de el, se vor vedea rezultatele. Baftă!

| sodobar a răspuns:

Nu te ingrasa, e mai bine slab decat gras, si eu am la fel si nu vreau sa ma ingras, dar daca tot vrei sa te ingrasi du-te la kfc sau mc donalds vreo 7 zile la rand si te ingrasi, nu sunt ele sanatoase dar te ingrasa, oricum sfatul meu sa ramai asa si inca ceva daca parintii tai sunt slabi este absolut normal sa fi si tu ca ei

| xZIonutZx a răspuns:

O sa incerc happy mai astept si alte pareri

| Ionna305 a răspuns:

Cu un regim echilibrat te poti ingrasa.Mananca bine dimineata! Te sfatuiesc ca dupa ce te ingrasi sa transformi tesutul adipos in masa musculara facand mult sport. happy