| 16Gabriela a întrebat:

Vreau sa ma ingras! Vreau sa pun in greutate 10 kilograme. Eu am 14 ani si 37 kilograme crying
Nu vreau raspunsuri de genul "mananca".
Vreau sa stiu ce mancaruri ingrasa, ce mancaruri sa mananc dimineata, la pranz si seara, vreau macar 10 kilograme sa ma ingras. Va rog sad Dau fundita :*

Răspuns Câştigător
| OnlyTheScript a răspuns:

Sa stii ca la 14 ani nu e bine nici sa ai 47 de kg. Eu zic ca e bine sa ai 44-45 kg. Uite, iti zic ce au facut verisoarele mele: si ele sunt foarte slabe si voiau sa se ingrase. Asa ca si-au facut un program. Au inclus in program multe lactate, dimineata : iaurt plus croissant, ou fiert, paine prajita si marmelada. La pranz aveau trei feluri de mancare, iar seara mancau ori peste, ori un piure de cartofi. Plus gustarile dintre mese care constau in ciocolata, iaurt, prajituri. Dulciuri in general. Si uite as as-au ingrasat. Cred ca au tinut programul asta cam 1luna sau 2 saptamani jumate.

| 16Gabriela explică (pentru OnlyTheScript):

Multumesc, o sa incerc smug

13 răspunsuri:
| AnonymousTPU007 a răspuns:

Cauta pe internet cum sa mananci sanatos si tu fa exact inversul a ce scrie acolo laughing

| RoBoT93 a răspuns:

Mancare tip fast-food
MC Donald's
KFC
Shaorma happy

Fara nici o glumita happy

| Anto100 a răspuns (pentru RoBoT93):

Mancarea fast-food nu este sanatoasa chiar specialisti o spun in timp poti sa ai probleme cu ficatul si sa faci tratament toata viata, un unchi de-al meu a patit asa

| BloodyDagger a răspuns:

Poate prin "Vreau sa ma ingras!" vrei sa spui ca vrei sa iti maresti musculatura. Dupa cum a spus Anto100, nu mancarurile nesanatoase sunt solutia. Nu fast-food sau Mc Donald's sau orice tampenie de acest gen. Incearca alimentele sanatoase. Si desigur, sa nu lipseasca painea. Pentru tine este cam cea mai importanta.

| 16Gabriela explică (pentru BloodyDagger):

Nu, laughing eu chiar vreau sa ma ingras nu sa imi maresc musculatura dar merci pentru ajutor :*

| BloodyDagger a răspuns (pentru 16Gabriela):

Atunci mananca fast-food. Eu sunt indiferenta.

| BloodyDagger a răspuns:

Si pe langa alimentatie, nu ar strica si miscarea. Te-ar ajuta mult.

| 16Gabriela explică (pentru BloodyDagger):

Miscarea..este daca vrei sa slabesti nu sa te ingrasi.

| BloodyDagger a răspuns (pentru 16Gabriela):

Nu e in totalitate adevarat. Miscarea ajuta mult la cresterea musculaturii. Intreaba un specialist. Iti va spune acelasi lucru.

| Anto100 a răspuns:

Sa te ingrasi poate fi de multe ori mai dificil decat sa slabesti, mai ales pentru persoanele care au un metabolism cu arderi intense. Nu este suficient sa mananci mai mult, ci trebuie sa iti schimbi toate obiceiurile alimentare. In plus trebuie sa ai o atitudine pozitiva fata de mancare si multa rabdare. Rezultatele apar de obicei in timp si nu sunt spectaculoase. Ceva realist este sa te ingras 1kg pe luna. Dimineata:Mananca 3 oua fierte, cateva felii de salam si bea o cana de lapte.La pranz: Mananca un bol de supa de taitei, carne de vitel/porc/miel si cartofi, iar la desert mananca prajitura sau ciocolata, ciocolata ingrasa sa nu fie amaruie ca cea amaruie nu ingrasa. Seara:mananca ceva fara grasimi pentru ca cand o sa te culci nu o sa te simti bine(o spun din propria experienta) Mananca ce crezi tu ca-ti pica bine la stomac si sa nu aiv asa de multe calorii.P.S: tot ce mananci mananca cu paine chiar si un mar/strugure daca mananci mananca-l cu paine, painea ingrasa daca nu manci paine cam degeaba mananci mancare, toate au rostul lor. Sper ca te-am ajutat! Funda?

| 16Gabriela explică (pentru Anto100):

Primele chestii le-am citit si eu de pe google dar nu conteaza, merci pentru toate. big grin Al tau imi place cel mai mult, dar mai astept raspunsuri :*