| Sofia1199 a întrebat:

Poate sa mi spuna cineva (care le-a incercat, de preferabil) cate bomboane sunt intr-o cutie de praline "witor’s portofino Italia"? Nu mai tin minte exact gramajul, dar era de aproximativ 250 de grame, parca. Oricum, varianta mai mare fata de cea de 100 de grame. Va rog frumos daca stie cineva, sa imi spuna. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| SpataroGiorgio a răspuns:

Salut! O bomboana are in jur de 10g. Deci daca cutia are 250g, 250:10= 25 bomboane.
Funda?

| Sofia1199 explică (pentru SpataroGiorgio):

Asa ma gandeam si eu, dar nu cred ca bomboanele alea au cate 20 g, fiecare. Oricum, multumesc pentru ca ai fost singurul care a raspuns amabil. Ar trebui sa ia exemplu si altii

| Sofia1199 explică (pentru Sofia1199):

10 g*

| SpataroGiorgio a răspuns (pentru Sofia1199):

N-ai pentru ce happy

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti calculez cu mare placere, daca-mi spui ce marime de pantofi poarta cofetarul si ce culoare are bluza lui nievasta-sa. big grin

| Sofia1199 explică (pentru Bula):

Prefer sa nu raspund cu rau provocarilor

| Pdc_Andrei_1976 a răspuns:

Tu vorbesti serios? In primul rand scrie pe cutie gramajul. In al doilea rand de unde ar trebui sa tinem minte asa ceva?

| Sofia1199 explică (pentru Pdc_Andrei_1976):

Mai bine nu raspundeai, daca vorbesti asa