| anonim_4396 a întrebat:

voi ce ati alege intre un liceu teoretic, greu, dar care iti place, frumos, cu multi prieteni de ai tai? sau un liceu economic pe gastronomie spre care ai inclinatii dar nu-ti place liceul, dar dupa el ai o diploma si te poti angaja? a doua intrebare ce poti devenii sa iti placa sa castigi destul dupa un liceu teoretic bio-chimie, fata de unul economic cum am spus mai sus?

Sunt foarte derutat si confuz, nu stiu ce sa aleg!crying((

1 răspuns:
| Anca95 a răspuns:

Eu l-as alege pe cel teoretic.Desi e greu te va stimula sa inveti.parerea mea este ca mai bine esti un elv de 7-8 intr-un liceu foarte bun decat unul de 10 unde sa nu stiii nimic intr-unul cu cerinte mai scazute.