| q2amyra a întrebat:

Buna, voiam sa va intreb de ce mi se innegresc camasile la subrat și cum pot sa opresc asta? Chestia asta o pățesc de ceva timp si nu știu ce să fac, mereu ma spal la subrat si ma dau cu deodorant si dupa cand vin de la scoala, a 2 zi o am mai neagra la subrat? Chiar m-am saturat de chestia asta..sa nu zic ca IN FIECARE DIM ma spal la subrat, ma dau cu deodorant si dupa 2 3 ore se cam duce.Ce pot sa fac ca m-am saturat sincer va zic...

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este evident ca te speli superficial la subrat, odata ce inca exista mizerie care inegreste camasa.
Iti recomand sa faci ZILNIC dus cu apa calda si sapun, fiindca atunci nu se mai inregreste nimic.

| q2amyra explică (pentru Violleta2022):

Crede ma ca nu i superficial, efectiv de cand am inceput sa am problema asta ma spal si la subrat de mai multe ori pe zi, fac și dus e de la sine inteles

| lpavel a răspuns:

Se inegreste de la deodorantul pe care il folosesti! Foloseste deodorant stick si vei scapa de orice problema! De exemplu poti folosi asta:
https://www.emag.ro/......D086V3BBM/

eu sunt foarte multumit, nu lasa urme si e frumos mirositor iar transpiratia nu se simte chiar daca transpiri!

| q2amyra explică (pentru lpavel):

Ba e chestia ca inainte de spray foloseam stick si tot la fel se faceau de aia am si trecut la spray. Da vad ca si cu spray cam tot acelasi lucru, chiar nu stiu ce sa fac. poate si ptc in clasa e cald și transpir in 7 ore, dar tot nu stiu de ce se intampla ca efectiv cand plec de acasa ma spal la subtrat SI APOI ma dau si cu spray.

| Hyperion7 a răspuns:

Poți incerca sa utilizezi acești plasturi absorbanți
https://www.emag.ro/......D5G80QBBM/

Ideea e că dacă tu transpiri și te mai dai și cu deodorant, evident că de acolo ți se înnegresc cămășile
Încearcă să nu te mai dai cu deodorant, ci doar sa te speli cu apa simpla, uneori deodorantul poate face mai mult rău decât bine.
Bafta!

| q2amyra explică (pentru Hyperion7):

Pai și nu pot sa ma duc la scoala fara sa ma dau cu deodorant, ca gen vorbim de 6 7 ore

| Hyperion7 a răspuns (pentru q2amyra):

Daca transpirația miroase, atunci da.
Dar dacă nu, atunci nu te da doar de dragul de a te da
Zic și eu.

| q2amyra explică (pentru Hyperion7):

Pai daca e "transpirație" iti dai seama ca da, si n am încotro.

| Hyperion7 a răspuns (pentru q2amyra):

Eu transpir, însă nu am treabă cu mirosurile.
De asta și-ti zic.
Poți încearca și vezi ce iese
Da chiar, le-ai incercat? Cum sunt?

| StoicAnalysis a răspuns:

De la deodorant. Foloseste unul care nu pateaza hainele. Cei care au scris in comentarii ca nu te speli cum trebuie, nu cunosc problema si doar isi dau cu presupusul.

| q2amyra explică (pentru StoicAnalysis):

Eu folosesc tip spray cu pudra ceva. Chiar nu stiu man

Răspuns utilizator avertizat