| EvaTramell a întrebat:

Vreau sa fac salata bavareza dar imi trebuie maioneza. Am cumparat maioneza de la magazin dar e cu usturoi. Credeti ca maioneza preparata in casa e buna? Vreau raspunsuri happy

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Maioneza preparata in casa este foarte buna si se prepara usor. Iti trebui un galbenus fiert, rece (de la un ou fiert in coaja) si un galbenus crud, plus, o lingurita de mustar, putina sare si cam 250 ml de ulei, eventual cateva picaturi de zeama de lamaie.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Este mai naturala.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Sigur că maioneza preparată acasă este bună şi este mai sănătoasă!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
E mai mult mai sănătoasă maioneza preparată în casă.
Se prepară foarte uşor.
http://www.laurasava.ro/2011/11/09/maioneza/
Te pup!

| Blackyuu a răspuns:

Da este si mai buna si mai sanatoasa decat toate acele chimicale puse.

| SandraM a răspuns:

Dap. Macar stii ca nu are o caruta de E-uri, amidon si zahar plus alte timpenii gen guma de guar...

| razvancena a răspuns:

Cea mai buna e cea preparata in casa

| foxxxxxxxxxx a răspuns:

Maioneza in casa e mult mai buna.