| Gladi444 a întrebat:

Cate calorii are salata de perisoare cu ceapă si maioneza, totul făcut in casa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ivsk a răspuns:

Instalează myfitnesspal, adaugi la recipes toate ingredientele și cantitățile, iar el ti le calculează automat. Te ajuta mult dacă vrei Sa știi că-ți carbohidrați, fibre și vitamine mananci și sa te menții sănătoasă.

3 răspunsuri:
| sorinake a răspuns:

Gladi, nimeni de pe TPU nu are cum sa raspunda pertinent la intrebarea ta si iti spun si de ce: pentru ca NUMAI TU cunosti cantitatile pe care le folosesti.
Numarul caloriilor rezulta din cantitatea folosita.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil extrem de multe. Maioneza are mereu sute de calorii pe 100g

| AndreiWeisz a răspuns:

Wtf, salata de perisoare? laughing) Cine mananca asa ceva?