| anonim_4396 a întrebat:

Cam câtă pâine mâncaţi pe zi, eu m-am obisnuit să mănânc 1 pâine la fiecare masă, cum scap de acest obicei prost?

Răspuns Câştigător
| RS4 a răspuns:

Nu stiu ce marime are painea la voi, dar la noi nu prea poti manca o paine de 800g la o masa! ai stomacul mare, si eu mancam bagheta sau paine cu lapte (1 litru laote cu paine intr-o farfurie gigant)! nu te grabi cand mananci, mesteca bine si ridica-te de la masa inainte sa te saturi! mai poti sa-ti propui : ma pun la masa, mananc atata cu atata paine - cand temin ma ridic! sper sa reusesti -- baftaa!

11 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Ca sa te dezobisnuiesti...big grin cand mananaci iti rupi u o anumita cantitate de paine si pe cealalta o pui separat laughing si intr-o zi dou 3 4 te obisnuiestitongue bafta...app ncii ddloc nu e bine sa mananci. orice cu moderatiebig grin

| Anonnnnn a răspuns:

Nu mananc paine deloc.

| RappaDanny a răspuns:

Incepi sa te gandesti in timp ce mananci, si apoi mai scazi din paine. si tot asa. si cu timpul vei scapa. ai incredere

| cockye a răspuns:

Poy poti manca paine graham chiar daca mananci una nu te ingraji este o paine mai buna si mai sanatoasa happy si nu este scumpa deloc. Funda?

| igrec005 a răspuns:

Incearca sa mananci doar 2 feliute de paine a fiecare masa, altfel daca mai mananci asa multa paine vei ajunge la obezitate. si incearca sa iti opui sa mananci asa multa paine

| ManuBai a răspuns:

Hei si eu mananc paine cam la cartofi prajiti vreo 2 felii si la alte feluri de mancare cam vreo 3.4.Da este sanatos, nu mai manca paine si gata, cand ma duceam eu pe la concursuri nu ma lasau sa mananac paine si dupaa aia n-am mai mancat mancare cu paine.Incearca si tu sa te abtiwinking

| Victoras_8963 a răspuns:

Eu mananc cam jumate de paine pe zi. Nu ai niciun obicei prost, dar ai grija sa iti cumperi macar paine de calitate nu din aceea plina de E-uri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e problemă cu obezitatea la mine, niciodata nu am avut vreun fel de grăsime...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apoi cam prost obicei, ai putea incerca sa reduci incet, incet si mai ales sa mananci paine neagra sau de secara.

| viky_2470 a răspuns:

Si eu am aceiasi problema ca tine nu e un obicei prost iti cere organismul asa te-ai obisnuit eu mananc tot cam asa vreo 3 paini pe zi:d:d

| Andretti a răspuns:

Pai in primul rand incearca sa nu mananci paine deloc cum uite asa mananca orez fructe branza cartofi fierti mancaruri pe care le poti manca fara paine adica nu manca sosuri iti da nevoia de a manca paine daca ai burta si nu vei mai manca paine crede-ma ca vei scapa de ea paine mai are si foarte multe calori mai ales impreuna cu alte mancaruri