| anonim_4396 a întrebat:

Care credeţi că-i mai bună, tigaia dry cooker din ceramică, sau tigaia grill delimano, cea de-a doua e ceva mai scumpă

Răspuns Câştigător
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Nu am incercat grill delimano, insa folosesc dry cooker de ceva timp si sunt super multumita. Lasand la o parte mistourile care se fac pe seama ei, chiar este o tigaie buna. Poti face cam orice pe ea, iar de obicei la mancarurile la care foloseam ulei intr-o tigaie normala, la asta nu folosesc delo sau maxim 1-2 picaturi.
Chiar merita investitia.
Dar ai grija sa fie una originala, am inteles ca au aparut pe piata multe fake-uri.

| anonim_4396 explică (pentru AllinaDaniella):

Buna, din ceramica sau teflon?

| AllinaDaniella a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am din teflon.

| anonim_4396 explică (pentru AllinaDaniella):

Şi n-ai păţit nimic până acum? teflonul e cel mai toxic

| AllinaDaniella a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am patit absolut nimic nici eu nici familia mea. Ba din contra, am mai eliminat din ulei. Chiar sunt incantata de ea, desi e destul de criticata. Plus ca se curata foooarte repede, nu trebuie sa stai sa freci la ea sau sa o lasi la inmuiat.

Daca stam sa o luam asa, orice din ziua de azi dauneaza. Pana si legumele si fructele au ajuns sa fie nesanatoase pentru ca-s stropite cu pesticide si tot felul de prostioare, mierea si uleiul de masline sunt contrafacute, etc.

| anonim_4396 explică (pentru AllinaDaniella):

Da, nushh ce sa zic, eu tot rămân la ideea mea ca teflonul e toxic, tocmai de aceea vreau să-mi iau una din ceramică.

8 răspunsuri:
| adeia a răspuns:

Sincer mai bine le lasi balta.eu vb la sigur, deoarece prietena mea si le/a cumparat si le/a returnat inapoi ca nu erau ok.la banii aia iti gas in market o tigaie buna de ceramica.e adevarat ca sunt foarte bune ca am si eu.sau de teflon, de la Tefal sunt la fel de multumita de ele.

| DragoZ a răspuns (pentru adeia):

Eu iti recomand tigaia dry cooker daca te enerveaza cineva ai cu ce sa te aperi

| forin23 a răspuns:

Grill delimano