| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, ce inseamna un om frumos sau o femeie frumoasa, in opinia dumneavoastra?

6 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

O femeie frumoasă e o femeie care are păr frumos. Nu am văzut niciodată o femeie/fată cu păr frumos pe care să nu o consider urâtă.
Un om frumos? Un om la care să îți placă să te uiți, cred.
Consider că "frumusețea" unei persoane e ceva fizic. Nu există "Toată lumea e frumoasă. Frumusețea vine din interior". Da, există calități care sunt mai importante. Dar chiar dacă o persoană are acele calități, NU înseamnă că e frumoasă.

| sierra1 a răspuns:

"Nu-i frumos ce-i frumos, da-i frumos ce-mi place mie"

- proverbe româneşti -

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă și se pare că o femeie nu e frumoasă înseamnă că n-a băut destul. La mănăstire să te uiți la picturile cu dracul. Dacă tipul arată un pic mai bine, e okei.

| CleanHeart a răspuns:

Un om frumos in viziunea mea e acela care stie sa se comporte frumos si emana o energie faina atunci cand esti in preajma lui.

| Curious2 explică (pentru CleanHeart):

Ce inseamna "eneregie faina "?

| tup3u a răspuns:

Un om frumos e ăla care mângâie deși el are nevoie de mângâieri, o femeie frumoasă e acea femeie care o poți pupa și diminieața fără machiaj, coafură sau alcoolwinking