| ΔH a întrebat:

Care sunt cele mai consistente mancaruri? (adica ce mancare tine mai mult de foame)

9 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Cele care se umfla in stomac. Stiu ca 2 zile jumate pe tren, cand ramasesem fara mancare, am mancat o supa de aia instant, asa, nefacuta. S-au umflat pastele alea in stomac si nu mi-a mai fost foame 12 ore cred...winking

kratos
| kratos a răspuns:

Eu daca mananc o shaorma de berbecut cu pui mare de la La Haleala (zona Gara de Nord) ma satur o zi intreaga. Adica nu mai mananc de pranz si seara nimic.

| claugodo a răspuns:

Alimente bogate in proteine sumt nuci, alune seminte, unele cereale si lactatele, zarul de la lactate e cel mai bogat lichid, in proteine.

| carminaburana43 a răspuns:

Sunt de acord shaorma sau o pizza mare de tot incarcata cu de toate si cu mult sos.

| bluerose a răspuns:

Mancarurile cu carne. Legumele sunt sanatoase dar nu prea tin de foame.

| rozalia25 a răspuns:

Ca sa fie sanatoase; nuci, alune, banane, branza, cascaval, carne de porc, paine, cartofi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legumele sunt cele mai satioase, fasolea, lintea, nautul, bobul s-or mai fi cateva dar acum nu imi aduc aminte toate legumele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fasolea... cartofii...painea...laughing iata mancarea romanului...winking

| kiske a răspuns:

Grasimile sanatoase :nuci, alune,. omega 3