| HykoNNN a întrebat:

Ce fruncte si legume contin multe proteine?

12 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Proteine din fructe si legume... apuca-te de sah

| comsacodrut a răspuns:

Fasolea,pastaia(cele mai multe din cate stiu

| Upz0r3 a răspuns:

Fructele si legumele nu contin proteine straight face Daca vrei proteine...le gasesti in carne, oua.dar in niciun caz in fructe si legume.

| Kristinx7 a răspuns:

Proteinele nu se prea gasesc in fructe mai de graba in carne, oua cum s-a mai spus big grin

| Wolfyye a răspuns:

Proteinele se gasesc in carne, oua, branca, lapte si in batoanele alea snickerswinking

| Phanto a răspuns:

Paii din cate stiu
Legume : Spanacul, Sparanghelul, Anghinarea, Varza de Bruxelles, Cartofii.
Fructe : Fructele de mare..contin doza de proteine. big grin sper ca te-am ajutat.winking.

| AsaBhayNene a răspuns:

Si bananele contin.

| CrihanaGabriel a răspuns:

Proteine=lapte,carne,oua,branza etc
vitamine =fructe, dar si cateva legume contin si proteine si vitamine

| Alexutzu_Alexx_1999 a răspuns:

Nu-l aasculta pe upzo3,, il doare capu! bananele si fasolea contin proteine

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alexutzu_Alexx_1999):

Contin foarte putine. bananele au 2 grame de proteine / banana, ce naiba

1 banana = 2 grame, ce dracu faci cu 2 grame?

| IWolfy a răspuns:

Spanac, sparanghel, broccoli, conopida, cartofi, telina, morcovi, varza, fasolea, orezul sau porumbul.