| stanislav a întrebat:

Ce mananc la serviciu? Sa fie sanatos, usor de transportat si sa nu fie nici asa de costisitor.

Răspuns Câştigător
| maria a răspuns:

Niste fructe, preferabil mere, cumparate din piata, ca sunt mult mai sanatoase si mult mai ieftine, ma refer la cele romanesti, niste gustari, gen sandwich, care pot fi cu branza de vaca/topita si o frunza de salata sau o felie de sunca presata/salam mai uscat, niste morcovi curatati (au vitamina A si sunt chiar gustosi cruzi), oua fierte, un iaurt degresat cu fulgi de porumb, biscuiti digestivi, piure de cartofi ( daca ai vreme sa il faci acasa), sau salata orientala (cartofi fierti, cu masline, feliute de ceapa rosie, putin ulei, sare dupa gust), dupa care poti manca o guma de mestecathappy sau niste patrunjel...covrigei,niste saratele...depinde ce preferinte ai... pofta buna si o zi fara stres, la serviciu.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pe blogul asta sunt niste super-mancaruri la caserola: destul de ieftine, nu foarte greu de facut si par asa de bune ca iti vine sa lingi ecranul.
http://www.copolovici.ro/blog/

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Eu as recomanda o salata(cumparata de undeva sau chiar facuta de tine acasa)...salata o poti combina cu diverse alimente dar cel mai sanatos este sa o mananci simpla(ii poti adauga ulei de masline, sare/piper/alte condimente, otet sau alte sosuri preparate de tine)
Am uitat sa-ti precizez ca poti face si salata cu bucatele de ton sau piept de pui(daca doresti sa fie mai satioasa)
Pentru retete poti apela la o carte de bucate sau la internet.Iti urez pofta buna!
aa...si Servici usor!

mira
| mira a răspuns:

Nu rezulta din intrebare daca intentionezi sa-ti gatesti singur cu o seara inainte sau vrei sa cumperi ceva ieftin. Daca ai abilitati minime pentru bucatarie iti poti prepara pentu 2, 3zile diferite pastete:pate cumparat frecat cu unt si cateva felioare de castraveti in otet asezate pe paine, ficat de vita usor prajit in felioare subtiri si doua frunze de salata, icre de fasole(delicioase), placinta cu carne sau cu ciuperci preparata cu foi cumparate, snitele, etc. Mira

cristian
| cristian a răspuns:

Poti manca covrigi.

| copolovici a răspuns:

Hehe. Mulţumesc, Brigaela! Am chiar o secţiune dedicată celro care preferă să-şi pregătească singuri prînzul pentru a doua zi şi să-l ducă la birou în eterna caserolă de plastic. Aici: http://www.copolovici.ro/blog/tag/pranzul-din-caserola/ Dacă vă pot fi de folos cu mai multe amănunte, puteţi să-mi scrieţi un mesaj aici sau pe adresa disponibilă pe bloc. Spor!

| laura2009 a răspuns:

Iti recomand iaurt dannone fara grasimi...banana si pufarine(pufarinele nu costa mai mult de 3 lei si au 1 kg)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti poti lua in caserole sandwich-uri sau ce ai gatit tu acasa si nu uita de fructe, iaurturi, daca aveti frigider iti poti lua o cutie de lapte si poti manca cu cereale