| anonim_4396 a întrebat:

Ce tipuri de carne va place sa mancati si in ce ordine?

Răspuns Câştigător
| Sara2 a răspuns:

1carne de porc, stiu ca nu e sanatoasa deloc dar este foarte buna la gust
2carne de pui sau curcan este acceptabila
3peste, nu ma omor dar mai gust
oaie si miel nu mananc deloc

8 răspunsuri:
| dydy1 a răspuns:

Curcan si vita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In ordine alfabefica big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Peste, curcan, pui, miel, porc, vita

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

La aperitiv as manca niste stridii. Plus niste tuna proaspat, sushi. Apoi la supitza as manca niste ciorba-gulas de coada de vitel, myam-myam! Sau macar ciorba aia clara, chinezeasca, de varza, ridichi albe si cuburi de antricot vitel, cu hrean (poate sa fie si wasabi). La felul principal optez pentru o rata (sau iepure) cu sote de varza rosie cu cuisoare.
La desert nu! Un crevete fiert in nuca de cocos, cu tot cu laptele ei, m-ar multumi. Plus o cafea si un cheese pie.
Deci ordinea ar fi (dar chiar este!): fructe de mare / peste oceanic / gasca sau prepelita / ied sau iepure, vin rosu (Burgundia).

| Kyrie a răspuns:

Carne de purcelus la gratar sau curcan la rotisor
happy ^_^

Nu exista ordine, toate la timpul lor, nu poti sa ordonezi evenimentele astfel incat sa ti se puna pe masa numai ce doresti tu big grin

| Dan1989P a răspuns:

Buna!
1. Pui (carne de pui)-este gustoasa si este sanatoasa.
2.Peste (somon, crap s. a).
3.Vita.

| miln a răspuns:

Carne de pui este foarte buna, pestele iar carnea de porc nu imi place

| Alexandrelu a răspuns:

Vanat, miel, pasare, porc, vita