| ArseniePapacioc a întrebat:

Azi este Vinerea Mare, voi mancati carne?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

De obicei vinerea gatesc de post.Azi am facut pilaf cu ciuperci.

| Zenicide a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Iar eu am vomitat pe nas cand am citit ce ai scris laughing

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Zenicide):

Bravo! tine-o tot asa!

| ManStrong a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Vinerea daca cercetam Biblia este ziua pregatirii de Sabat Si de Sabat este recomandat sa se manince bine Adica sa fie o zi de desfatare.Deci trebuie sa gatesti carne dar carne ingaduita de Sf scriptura.In rest toate sint lucrarule diaovlului ca sa fiu in topul lui Arsenie Papacioc.

24 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Copilu Vinerea Mare==este vinerea paștelui

| danut a răspuns:

Draga prietene, scrie undeva in Sfanta Scriptura, Cuvantul lui Dumnezeu ca nu avem voie (sau avem voie) sa mancam intr-o anumita zi un anumit fel de mancare, spune-mi si mie unde scrie asa ceva, te rog. P.S. Eu mananc carne si vinerea daca simt nevoia.

| danay72 a răspuns:

Da,Biblia nu interzice consumul de carne.

| Thunderstruck a răspuns:

Da ma Papacioc, mananc.

| Azµre a răspuns:

Ți se pare că va ține careva post?!

| Fatamuntilor a răspuns:

Bravo si tie; imi pare rau ca nu pot raporata deocamdata postarea ta, abia maine dimineata, dar sper sa observe cineva
DE cand acesta categorie este de prosti? argumenteza si apoi jigneste.

| Mădă0611 a răspuns:

Singura vinere mare e cea dinainte de paste, si da, mananc carne, daca am chef sa mananc, mananc si inainte de paste, mare branza. oh go on

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Tocmai am fost la KFC si am mancat un Dublu hot booster, un cheesamisu + alte chestii nesanatoase si de dulce.

| WhatheWow a răspuns:

Nu, că nu ne lasă popii...nici măcar o bucățică; o mănâncă ei pe toată! laughing

| HueyFreeman a răspuns:

Tocmai am terminat niste friptura de pui.

| Zenit313 a răspuns:

Un gratar de zile mari!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, oricand.

| Silviuloan a răspuns:

Din pacate sunt bolnav si am luat dezlegare de la duhovnic.

| ManStrong a răspuns:

Stiu ca te dai mare ortodox.
Scrie undeva in toata Biblia ceva legat de posturi si diferente de carne lapte etc?
Nu uita ca sint evreu si cunosc biblia si in alt mod decit crestinii.
Astept raspuns.

| dorelmarc a răspuns:

Te.rog.imi.explici.si.mie.unde.scrie.ca.in
.post.nu.se.mananca.carne.
multumesc

| ArseniePapacioc explică (pentru dorelmarc):

Http://www.sfaturiortodoxe.ro/_post.htm
În acest post nu mâncăm : carne, ouă, brânză. De asemenea postim de peste, vin si untdelemn. Mâncăm deci numai bucate fără unsoare (ULEI), legume si poame.

| William a răspuns (pentru ArseniePapacioc):

Nu-i mai spune mai, lasa-l sa tina post cu oua ochiuri, niste mici si un pahar cu lapte.

| dominyksk a răspuns:

Nu, de obicei nu prea mananc carne

| ipohondru a răspuns:

Este si normal sa manaci carne! Fetele ar trebui sa faca asta mai des, albeste ditii!