Abh
| Abh a întrebat:

Cine a marinat vreodata carne de vitel si in ce mod?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu am pus la marinat doar carne de vita si am procedat asa:
am facut un "pat" de ceapa (taiata felii subtiri) pe fundul unei tavi, am asezat bucatile de carne taiate felii pe patul asta, am pus cateva cuisoare si cativa catei de usturoi taiati subtire, boabe de piper, mustar si coriandru, o cescuta de ulei, o cescuta de otet si am completat cu vin.
Am lasat la frigider pana a doua zi.

2 răspunsuri:
| PrINcEss_Y a răspuns:

E bun pus intr-un vas cu ulei de masline ghimbir proaspat rozmarin proaspat zeama de lamaie capere sare si putin vin rosu.

| andreii2 a răspuns:

Eu am mancat.Nu cumparat din piata, ci taiat acasa.(ce urat suna.)
Se poate manca muschiul pe gratar. e foarte bun.