| iFollowRivers a întrebat:

Durere de burta, diaree, respiratie ingreunata. ce sa fac? la panz am mancat supa de taietei, orez si carne de vitel. ce sa fac... funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VladimirPutin a răspuns:

Stai liniștită 2-3 zile și bea ceaiuri

1 răspuns:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Din informațiile date, mă gândesc că poate fi vorba de o toxiinfecție alimentară. Diareea severă cauzează deshidratare, așa că, trebuie să bei multe lichide, însă NU apă.
Fă-ți un ceai de mentă, dar nu-l îndulci cu nimic.
Evită orice tip de băutură îndulcită și consumă mai mult alimente care conțin electroliți ( supă de legume, compoturi, ș.a.m.d.)
În cazul în care greața nu este prezentă, poți începe să mănânci pâine prăjită/biscuiți combinată cu orez.
Sănătate!