| daydreamer a întrebat:

Clatitele de post se pot face si cu apa plata? Toate retele pe care le-am vazut contineau apa minerala sau bere.

Răspuns Câştigător
| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Eu inainte numai cu apa plata faceam, si ieseau foarte bunehappy

11 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

De obicei se foloseste apa minerala, fiindca ies mai pufoase clatitele. Insa poti sa pui si plata, nu este nicio problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atmosfera e ciudata cand bei nua apa plata...BERA E LA PUTERE

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Da, se pot face şi cu apă plată.
Bunica mea numai cu apă plată face, şi sunt foarte bune.

| Dan1989P a răspuns:

Buna.Depinde de gusturile fiecaruia.Eu le fac cu apa plata si ies chiar foarte bune! Dar apa minerala le face mai pufoase.Succes!

| marycroitor a răspuns:

Apa minerala

| arual93 a răspuns:

Da, se pot face si cu apa plata, am incercat eu si au iesit bune

| SoJustMeAndU a răspuns:

Nu se pot face cu apa plata, orice fel de clatite se fac doar cu apa minerala sau bere.

| 1PtToti a răspuns:

In principiu, tot apa e. Poti folosi oricare, dar apa minerala le face mai pufoase, fiind carbogazoasa. Berea e aleasa de unii deoarece are "bule" mai multe si mai marunte decat apa minerala, deci presupun ca asa clatitele ies si mai pufoase. Dar, fiind vorba de clatite de post, in mod sigur nu se poate pune bere happy Deci merge in mod sigur si cu apa plata!

| Missperfecta a răspuns:

Http://www.reteteculinare.ro/carte_de_bucate/dulciuri/clatite-de-post-1491/ in site-ul asta e o reteta de clatite de post o sa te ajute Funda?

| SweeTThing95 a răspuns:

Poti sa faci si cu apa plata dar trebuie sa adaugi o lingurita de bicarbonat.Depinde si de cantitate dar de preferabil apa minerala.

| SuRi a răspuns:

Da, dupa gustul meu ies bune si cu apa plata!