| AlexG98 a întrebat:

Am o centrala saunier duval, cateva zile a fost inchisa, am deschis-o si am dat drumul la robinetul albastru pana a facut presiunea de 1.5 bari.Am schimbat-o pe modul "doar apa calda" si incepuse sa imi picure pe la o valva, am mutat inapoi pe "apa calda si caldura" doar ca imi crestea presiunea imediat de la 1.5 bari la 2.2 bari si trebuia sa golesc centrala prin acel furtunas...azi dimineata am facut acelasi lucru doar ca de atunci imi picura si prin valva aia si prin acel furtunas desi am strans robinetul de la furtunas...de se umple cam un bol pe zi, nu picura abundent. Presiunea acum mi-a scazut la 1.2 bari si cand dau drumul la robinetul albastru nu se intampla nimic, nu mai creste presiunea.Ce sa fac? Sa creasca presiunea pana la 1.5 si sa nu mai picure

1 răspuns:
| RxTx a răspuns:

Întoarce stecherul în priză pentru că dorește să primească faza doar prin tr-o anumita borna

Dacă pornește trebuie să îmi dai o bere Nu o bere o ladă de bere Mai bine