| firu a întrebat:

Cum se monteaza picioarele cromate la o masa astfel incat sa fie stabila? La mine tremura ca o piftie.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Te duci în Dedeman și cumperi montage kit (se mai spune și kit montaj). Soliciți ajutorul angajaților de pe raioane și le spui că vrei să lipești picioarele de la masă, și să nu uiți să îi întrebi și cum se folosește acest adeziv.
Adezivul recomandat este foarte puternic. Va ține picioarele de la masă, dar să știi că nu le vei mai putea dezlipi.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie neaparat sa aiba suruburi- sau alt dispozitiv de strangere.
Vara sa fie stransi picioarele, masa va fi instabila, iar daca cineva se va urca pe el, risca sa se accidenteze.
Daca nu te descurci, cheama un mester priceput sa rezolve problema.

| lpavel a răspuns:

Trebuie stranse acele suruburi cu o cheie sau depinde de surub cu ceva stranse foarte tare iar daca tot se mai misca atunci nu mai ai ce face asa a fost proiectata acea masa!