| Lola05 a întrebat:

Cum se rehidratează corect ciupercile uscate?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Cateva ore in apa calduta.

| Lola05 explică (pentru Fatamuntilor):

Ah, eu n-am avut răbdare (că muream de foame) și le-am lăsat doar vreo jumătate de oră în apă călduță. Probabil de asta erau tot "scofâlcite". Pe pachet scria să le pun la fiert și să le las să dea în clocot, iar mai apoi să le las în apa în care au fiert ca să se umfle. Mi-e frică însă că acest proces mai mult le-ar distruge.
Am să urmez sfatul tău și am să încerc să le las peste noapte. Merci! happy

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Lola05):

Pai in mod normal ar trebui sa se,, umfle''
Apoi le gatesti conform retetei.

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.reteteleluiradu.ro/......or-uscate/
O zi buna sa ai:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
poti rehidrata ciupercile in apa calda pentru jumatate de ora.
O zi buna.