| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Cum și cu ce pot curata niște bocanci de piele întoarsă?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde cu ce s-au murdarit.
- prafuit cu perie de haine
- spalat cu apa (+detergent)
- petele generale (praf, grasimi): cu carpa moale pusa pe deget si inmuiata in benzina usoara.

Daca nu dispar nicicum petele, atunci putem aplica unsoare de porc, in 2-3 randuri (tot cu carpa pe deget), Bocancii vor deveni mai inchisi la culoare, dar impermiabil, iar pielea va fi mai moale si mai rezistenta (si in timp).

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bula):

Plusez cu ulei de peste la unsoarea de porc! Deasemenea... https://www.touchofadream.ro/......-intoarsa/

| Bula a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Unsoarea de porc este mai la indemana, mai ieftina si... naturala!
Pielea "intoarsa" este piele de porc (nu de peste big grin ).

| RxTx a răspuns:

Cu multa coca cola
Apoi spălați cu apa
Apoi dați cu crema de ghete pentru piele