| edytZzza a întrebat:

Daca mananc un castron de taietei cu lapte seara ( cu 5 ore inainte sa ma culc) ma voi ingrasa?

Răspuns Câştigător
| Onio a răspuns:

Corpul difera de la individ la individ. Unii oameni au metabolismul mult mai rapid (au arderile mai mari) si nu se ingrasa, altii pot avea metabolismul mult mai lent si acumuleaza kg nedorite. Ideea este sa iti faci o medie cate calorii arzi, si cate calorii consumi (mananci). Atata timp cat consumi calorii pe cat arzi, ai sa ai un nivel constant in greutate. Daca consumi mai multe calorii decat arzi, ai sa te ingrasi, iar daca arzi mai multe calorii decat consumi, ai sa slabesti. Cam asta este filozofia.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu,nu te vei ingrasa

| Hash001 a răspuns:

Eu mananc sarmale si cartofi prajiti cu grasime la 12 noaptea si n-am nici pe dracu laughing

| Patrisia14 a răspuns:

Daca mananci mai sus de 6 da :d. dar nu e nici o problema daca mananci mai sus de 6 si e ceva sanatos big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru Patrisia14):

Organismul tau nu stie de ora 6, asta e un mit

| doc70 a răspuns:

Nu. Important este sa nu mananci cu cel putin 2 ore inainte de culcare.Iar daca nu vrei sa te ingrasi sau vrei sa slabesti fa miscare, mananca multe fructe si bea cata apa poti tu!

| BlueAdryano1993 a răspuns:

Nu e problema frate, dar acum depinde daca manancipe la 7-8 si te culci la 11, 12 noapte o sa te doara stomacul, o stiu din propria experienta, funda?