| Viorel90 a întrebat:

Merele seara ingrasa? (ma refer ca dupa ce mananc stau vreo ora si dp ma culc )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Eduard a răspuns:

Salut!

Merele contin multi carbohidrati, insa sunt si foarte 'consistenti' in apa. Nu in general nu ingrasa, consumate in cantitati normale.
In general fructele si leguminoasele nu ingrasa.

Ca sa te ingrasi, trebuie sa nu faci efort sau miscare deloc si sa oferi corpului mai mult decat are nevoie. Pentru a slabi iti trebuie mese dese dar slab cantitativ/caloric, dar voluminoase.

Multa bafta! Si pofta buna happy!

9 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Da ca au fructoza.

| Flaviius87 a răspuns:

Nu! nu au atatea calorii ca sa ingrase...
sanatate!

| bambi12313 a răspuns:

Nu ingrasa mi se pare ca merele chiar sunt recomandate cand tii dieta

| kairy65 a răspuns:

NUUUUUUUU ...nu ingrasa ...cum sa ingrase fructele.
Pai daca ar ingrasa atunci de ce ar fi fructele inscluse in toare curele de slabit si dietele laughing

| D3utzaD3d3 a răspuns:

Poi:
Multa lume zice ca e bine sa mananci fructe seara pentru ca nu ingrasa!
Eu am o prietena care are mama doctorita! Si am vb cu ea despre acest lucru, si chiar daca mananci fructe, pe parcursul noptii acele fructe se transforma in grasime intelegi?

Funditsaaaaa?puppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ingrasa. din contra : daca tii cura ele sunt foarte indicate
sper ca ti-am fost de ajutorwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merele sunt indicate.bananele ingrasa seara.

| ralyca99 a răspuns:

Da fructele seara ingrasa si nu trebuie sa mananci dupa ora19:00

| LallyLala a răspuns:

Nu ar trebui sa ingrase merele, mai ales fiind fructe. Inainte de culcare cu o ora cred ca ar fi ok un mar.