| PandeleStanica a întrebat:

Daca o sotie tine mai mult la fratii ei(necasatoriti) decat la sotul ei si la copii lor, ce insemna?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intrebarea ta nu face sens, pana nu aduci argumene valide!
De ce crezi tu ca isi iubeste fratii mai mult decta sotul si copii?
S-a mutat cu fratii ei si nu mai sta acasa la sot si la copii?
I-a luat pe fratii ei in intretinere, hranindu-i, imbracandu-i si alintandu-i, ignorandu-si copii sau nevrand sa-i mai vada>?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar fi o problema așa mare?

| relian a răspuns:

Inseamna ca mult nu o sa mai stati impreuna.stiu despfre ce femei vorbesti.
Orice bucurie, suparare, sfat, discutii, in loc sa le discute cu tine, alearga la familia ei, cam despre asta este vorba.
Pe tine te tine acolo sa fie, te considera tantalau, doar ca nu-ti spune asta direct in fata.
Stiu ca am cunoscut pe cineva asa, la cineva ruda, nevastasa asa facea.
El era acolo, dar ea toate le disicuta, le analiza doar cu fratii ei, sau cu parintii, lui nu-i spunea nimic niciodata. Dupa un timp s-au despartit laughing

| Eireann a răspuns:

Cum adica "tine mai mult"? Dragostea fata de sot e una, fata de copii e alta si fata de frati e alta. Daca e sora mai mare atunci e posibil sa fi fost mereu invatata de parinti sa aiba grija de ei si acum e deja instinct. Sau poate fratii ei ii ofera intelegere si o vorba buna pe care nu o gaseste la sot. Nu avem de unde sa stim, relatiile de familie sunt foarte incurcate si fragile.

| carevaescu a răspuns:

În primul rând trebuie să ți dai seama ce înseamnă "a ține mai mult".

Dacă vorbești de cazuri particulare atunci nu poți generaliza.

Dacă soția ta își dedică viața mai mult fraților decât soțului sau copiilor, atunci ar avea sens să zici că "ține mai mult".

Este improbabil însă să fie așa, pentru că o căsnicie nu ar fi posibilă în asemenea condiții.

Cel mai probabil este că în anumite situații favorizează frații ei într un anume fel. Iarăși, acestea sunt cazuri particulare și nu poți generaliza. Bine, scuze, poți dacă vrei neapărat, dar ar fi o prostie.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Inseamnă că alegerea pe care-i facut-o cănd ți-a ales soția, este una greșită.
Ti-a luat o femeie care trăiește in trecut

| KovacsB a răspuns:

Probabil ca nu este înca înțărcată.

| Xox0 a răspuns:

Inseamna ca pune familia pe primul loc si ca dragostea romantica va fi mereu pe locul doi.