| anonim_4396 a întrebat:

E normal ca o mama sa-si iubeasca mai mult sotul decat pe copii?

Răspuns Câştigător
| pwp a răspuns:

Nu.
Mama mi-a zis ca, cand devii mama nu va fi nimic mai important ca copilul tau.

15 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Nu, iubirea fata de sot este diferit fata de iubirea de copil.
Oricum iubirea copilului ar trebui sa fie cea mai importanta si mai mare.

| pwp a răspuns:

Mersi pentru funda happy

Răspuns utilizator avertizat
| Anq209 a răspuns:

Adica daca ar fi sa alegi dintre ei, ai alege sotul. Evident că nu! Inteleg ce e aia dragoste, dar la sot e dragoste si la copii e sau ar trebui sa fie o iubire enorma. Cei care isi doresc nu-i primesc, iar oameni fara suflet primesc cate 5-6 copii.Eu le-as da 15 ani de inchisoare celor care fac avorturi(nu e tot crima?)

| foxsilver a răspuns:

Eu cred ca iubirea e una singura, dar difera modul de manifestare.
Dar fiind subiectivi, tindem sa credem ca suntem nedreptatiti si lipsiti de ceea ce credem ca ni se cuvine in mod firesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred, mama intotdeauna ma pune pe mine pe prim-plan, iar o cauza ar fi ca tata e plecat in strainatate la munca, in Brazilia. Ce-i drept, poate eu si mama suntem atasati pentru ca ea m-a crescut mai mult decat tata, si in plus am si 13 ani, deci stiu despre ce vorbesc. Depinde si ce varsta ai. Daca esti adult (in jur de 30 de ani) si ai familie, copii, un loc de munca stabil este si normal ca mama ta sa-si vada si de viata ei odata ce te vede pe picioarele tale, dar cred totuusi ca dragostea materna este necontestata. Daca esti de varsta mea, cred ca ai o mama dusa, sincer

| AVRILavigne1000 a răspuns:

Nu este evident si eu traiam fara iubirea de mama. Daca este nepasatoare ar trebui incercat sa o conving cum sa ma iubeasca sau sa isi faca timp si asa nu va mai pertrece toata ziua cu sotul si cu copilul caruia i-a dat viata

| anonim333 a răspuns:

Nu! Nu! Nu!
Trebuie sa ii iubeasca la fel pe amandoi!

| Smiiiile a răspuns:

Trebuie iubiti in mod egal. Iubirea etse un lucru pe care-l dai oamenilor pe care ii pretuiesti cu adevarat, iar un copil pentru o mama este un inger. O mama ce nu-si iubeste copilul nu se poate numi mama.
O femeie ce darieste viata unei fiinte, o iubeste si ii poarta de grija. Ii iubeste in mod egal.

http://prindearipisizboaraundevrei.blogspot.com/, poti arunca o privire prin postari :D.

| Ameelia a răspuns:

Nuuuuuuu

| Ameelia a răspuns:

What?! Nu prea cred! Copilul nu este neaparat un "accident", copiii sunt mai tineri iar mama a suferit ca sa ii faca.

| alextheking11 a răspuns:

Evident NU!

| mat31new a răspuns (pentru alextheking11):

De ce nu?

| Ameelia a răspuns (pentru mat31new):

Pentru ca ea a dat vuata copilului nu sotului.

| roxana131 a răspuns:

NU! Doamne fereste! copilul e cel mai important lucru de pe Pamant [dupa parerea mea] poate altcineva are alta parere.happy