| smileKiller a întrebat:

Va cer opinia in ceva: Pe cine iubeste mai mult un barbat care are o sotie si un copil? Nu stiu de ce unii spun ca parintii isi iubesc copii mai mult decat isi iubesc sotii/sotiile ceea ce nu mi se pare normal deloc. Daca stam sa ne gandim doi oameni care s-au casatorit din dragoste trebuie sa se iubeasca mai mult decat orice, abia pe urma vine copilul. Deci cum credeti ca este? sau cum credeti ca ar fi normal sa iti iubesti sotul/ sotia sau copilul mai presus de orice?

2 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Normal si mie mi se pare sa iti iubesti partenerul/partenera cu, care te.ai casatorit(deeacea te.ai casatorit cu persoana respectiva), dar si eu sunt de aceeasi parere ca ca parinti iti iubesc parinti mai mult decat sotul/sotia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu altii, dar eu, avand si sotie, si mai multi copii, pot sa zic din experienta proprie atat: cel mai mult un parinte isi iubeste copilul cel mai mic.
Sotia cu timpul devine nevasta, plus ca si ea la randul ei isi comuta atentia si dragostea catre copii.
Copilul cel mai mic din familie este cel mai dezavantajat: are mereu cea mai mare nevoie de atentie, si cea mai mare frustrare ca e "ultima gaina", asa ca instinctiv e cel mai lipicios cu parintii. Daca mai ai si bulanul ca cel mai mic copil sa fie si fata, si cea mai asemanatoare la fizic si personalitate cu nevasta-ta, asa cum era ea cand ai cunoscut-o prima oara... apoi ca tata esti terminat! Iti intra pe sub piele ca un tantar, sa suga tot ce a mai ramas din dragostea ta.