| Mada4ghn a întrebat:

DAU FUNDAlove struck! Buna TPU! De curand m-am apucat de o cura de slabit care nu include dulciuri iar eu nu ma pot abtine, asa ca mi-am cumparat biscuiti dietetici si graham. Imi puteti spune va rog daca ingrasa?puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| paffyxfairy a răspuns:

Si eu am tinut cura de slabire. Orice produs care contine zahar ingrasa!winking Te asigur ca si acestia, cei dietetici sunt pentru oamenii bolnavi de diabet, etc. Dar, ca sa iti treaca pofta, in loc sa mananci biscutiti, sau ciocolata prepara-ti un ceai dulce sau mananca fructe! Te asigur ca nu o sa mai ai pofta de nici un dulce.;* Funditssaa?; o3

| andre3a_6862 a răspuns:

Parerea mea e : daca vrei sa slabesti ABTINETE! mananca fructe.iti poti face suc de fructe, salata de fructe!

Poate si in biscuti sunt cateva calori straight face nu stiu...

Funda?

| tynad a răspuns:

Zaharul indiferent sub ce forma iti anuleaza orice sansa de a slabi, asta deoarece creste nivelul de insulina din organism ducand la acumularea de grasimi in organism ...Asadar renunta macar pentru o perioada de timp la dulciuri. Primele zile sunt mai grele happy

| adrian_8349 a răspuns:

Cei dieteci nu ingrasa clar, cei graham au ceva kalorii dar nesemnificative consumati cu moderatie big grin spor la cura

| Valenti a răspuns:

Hmm nu foarte mult da totusi ingrasa si ar fi mai bine sa nu maninci dulciuri deloc