| Cristi72992859 a întrebat:

De curand am am avut un incendiu in casa si cateva camere au luat foc si restul camerelor au fost afectate foarte tare de fum. Purificatoarele de aer in jur de 200-500 lei pot scoate mirosul de fum din camerele unde nu a ajuns focul si foar fumul? In special cele de la Xiaomi din acest interval de pret.

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu este vorba de aer, acum pereții și mobila vor emana mai multe zile la rand mirosul, cel mai recomandat este să scoți tot din casă, să repari dacă este cazul, și să zugrăvești, asta va stopa emanarea. Pentru mobilă trebuie folosit soluții anti miros. Purificatorul de aer ar fi bine să-l pui abia după toate celelalte operațiuni.

| 4ndr33y a răspuns:

Trebuie sa dai tencuiala jos pe interior, apoi refacuta si vopsit cu o lavabila buna.
Din unele obiecte, doar curatare chimica dar exista sanse mari ca din mobila sa nu dispara niciodata, depinde dupa caz.

| gabicoo a răspuns:

Zugrăvește, curăță mobila și spală textilele - așa scapi de miros!

| 1997onur a răspuns:

Deschide geamu lasa sa iasa fumul afara in cateva zile o zi sau doua iese fumul acel din casa

| mgtow a răspuns:

Cand repari si zugravesti la loc miroase a nou.