| Anonim1819 a întrebat:

Neata TPU! Sunt bune de ceva parfumurile de casa anti-tabaco? Am luat ceva mai scump am dat 22 de lei pe o mica sticluta de 35 ml, am dat cateva fasuri prin camere si nu mai am aer sa stau miroase foarte puternic. Mereu fac curat si vreau sa am un aer fresh prin casa mai ales ca a venit vara, dar problema e ca sunt fumator si fumez in casa de cam 3 ani jumate, nu fumez la propriu in casa stau la ferestre dar fumul tot intra in casa, nu am un loc de fumat, fumez pe balcon in bucatarie in camera., miroase in toata casa a tigara. Acum nu prea mai fumez in casa dar oricat am facut curatenie am sters toate prin casa, cateva ore miroase frumos dar dupa reapare mirosul de tigara si e asa insuportabil.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu exista solutii pentru mirosul de tigara.Cand intra in perdele, tapiteria de la canapele sau orice mobilier, in haine, in dulapuri etc, nu mai ai ce face, indiferent cat aerisesti. Degeaba fumezi la fereastra.Ori incerci sa fumezi doar pe balcon, cu usa inchisa si fereastra larg deschisa, ori alegi sa o lasi asa, fara sa mai dai banii pe solutii care promit marea cu sarea dar de fapt mai rau fac in ce priveste calitatea aerului.

2 răspunsuri:
| iulia0514 a răspuns:

Când fumezi aprinde o lumânare va neutraliza o parte din miros de altfel poți încerca cu bețișoare parfumate

| OmBanal33 a răspuns:

Incearca ceva pe baza de Tamaie sau Ghimbir