| suiramikkk a întrebat:

Deci am o problema cu sigurantele, nu stiu dar imi sare odata la 3-4 zile, si eu cum stau singur nu am multe bagate in priza (am un prelungitor bagat intr-o priza, iar in acel prelungitor am incarcatorul laptopului / modemul bagate permanent si cel de la telefon rar) + becul de la bucatarie/baie care nu sta asa mult aprins, aveti idee de la ce poate fi?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Prelungitorul este de vina.Schimba-l.Pari cam mic sa stai singur.

| suiramikkk explică (pentru darrio2007):

Am 19 ani, poza aceea e de prin 2010 laughing nu stau sa le schimb

| darrio2007 a răspuns (pentru suiramikkk):

Aha! Ai rezolvat problema?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai pe inteles la ce a zis userul de mai sus, cablul de la instalatia electrica este impuscat undeva si face scurt.Astfel se arde siguranta.

| OrangeFga a răspuns:

Da,atunci cand iti cad sigurantele, ceva nu e in regula cu circuitul electric din casa ta. Aceste sigurante sunt facute ca atunci cand in casa ta se produce un scurt circuit sa cada.
Avand in vedere faptul ca nu ai asa de multa sarcina electrica consider ca ai o problema la reteaua de curent.Cheama de urgenta pe cineva care se pricepe la asta. Nu te risca.