| DomnulMuratura99 a întrebat:

Dupa ce am bagat blugii la masina de spalat au ramas niste dungi usor albe..de la ce sa fie? Ma gandesc de la dero..cu ce le scot?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu s-au uscat, baga-i din nou, pentru o clatire. Daca s-au uscat, spala-i din nou, cu foarte putin detergent.
Masina de spalat trebuie data pe "autocuratare" o data la 1-2 luni. Daca a ta nu are un asemenea program, da-i o spalare (fara rufe), cu temperatura la 70 de grade, si una sau doua pastile de Calgon, puse direct in tambur.
Daca nu ii faci aceste autocuratari din cand in cand, masina se incarca de scame imbibate in detergenti si balsam, iar acestea incep sa pateze hainele.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fără detergent, doar clătire. Așa cum bine zice și colegul de mai sus

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sierra1):

Temperatura maxima a masinii, nu 70. A mea de exemplu are doar 30, 40, 60, 90. Am vazut si masini cu 95 sau 100.