| Mari_4030 a întrebat:

Este adevarat ca vegetarienii traiesc nesanatos?

Răspuns Câştigător
| je a răspuns:

Total neadevarat. A consuma alimente de natura vegetala e un plus pentru sanatate, intrucat carnea se digera greu si cauzeaza probleme ale tractului intestinal; celelalte produse de natura animala sunt ok daca sunt consumate moderat. Un stil sanatos de viata se bazeaza pe o alimentatie corecta, sport si un tonus ridicat!
Personal admir vegetarienii pentru ca sunt unele dintre cele mai sanatoase persoane(verificat)!

5 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

Nu cred ca este adevarat. Bineinteles ca traiesc sanatos, numai ca pentru a avea o sanatate buna pe langa meniul zilnic trebuie sa ia si anumite vitamine. Sper ca te-am ajutat :-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii au nevoie de proteine din carne si viermii din mere nu ajung.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vegetarienii nu se deosebesc cu nimic de cei care mananca si carne. Se spune ca acestia nu asimileaza anumite proteine gasite in carne dar acestea apar si in alte plante asa ca le iau de acolo.

| dani86 a răspuns:

Este mai bine daca acestia mananca si lactate pentru ca astfel iau proteinele necesare. Sunt unii vegetarieni care manaca si oua. Sunt multe tipuri de vegetarieni.

| danbig a răspuns:

Toata stima si respectul pentru vegetarieni.Proteinele si vitaminele sunt asimilate din alimente de natura vegetala, iar sanatatea lor este foarte buna, dar pentru a deveni vegetarian trebuie foarte vointa de fier