| Riot a întrebat:

Este adevarat ca vegetarienii traiesc mai mult?

Răspuns Câştigător
| weeds a răspuns:

Dar ce trista viata...

10 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Mai mult nu stiu, dar cred ca mai bine traiesc. Cu cat oamenii mananca mai natural (si scara e asta: omnivori>ovo-lacto-vegetarieni>vegani>vegani crudivori), cu atat speranta de viata e mai mare, calitatea vietii mai buna, pe toate planurile (fizic, psihic, spiritual).

| TeoPT a răspuns:

Deci eu sa inteleg ca mama vrea sa ma ucida obligandu-ma sa mananc carne. straight face O sa ii reprosez asta, multumesc laughing

| cristianorudi7 a răspuns:

Este adevarat ca emo traiesc mai mult?

| Bunny a răspuns:

Da.Mancand sanatos, nu se aduna toxine in corp.Acum depinde ca poti muri si de un accident ceva si depinde de cat de lunga are fiecare viata. Dar totusi o alimentatie mai buna ajuta la o viata mai lunga si mai sanatoasa(fara tot felul de boli ale "batranetii"). Sper ca te'am ajutat:*.

| RUMBURAK a răspuns:

In teorie da. acum depinde de la om la om.

| Robert061992 a răspuns:

Nu cred.Depinde stilul de viata pe care il ai.cum dormi, daca ai vicii, daca esti stresat.conteaza si alimentatia dar corpul are nevoie si de carne lactate si de multe altele pentru a functiona la capacitate maxima nu numai de legume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da pentru ca fast food imi mai rau traiesti mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astea sunt intrebari fara nici o logica. Dumnezeu si constructia fiecaruia contaza. Nu exista lucruri bine definite si stabilite. Cel care mananca vegetarian traieste mult. Contaza constructia ta. Evident ca toti suntem croiti pe acelasi calapod, dar depinde de metabolismul fiecaruia. Sper ca ai inteles ce ti-am spus aici. Nu exista claritate in toate. Daca mananci carne traiesti mult sau invers.

| paramore_7972 a răspuns:

Nustraight facestraight face...strabunica mea nu era vegetraiana si a trait 102 anistraight facestraight face

| blabal a răspuns:

Nuu si nici nu cred ca exista vegetarieni deorece cand au fost copii tot lapte au mancat sau poate au crescut cu alceva da nu cred happy