| SweetBaby24 a întrebat:

Hei happy. Am 11 ani si as vrea sa imi surprind mama cu un pranz :d. Ce imi sugerati sa fac? Sa fie usor si rapid big grin

Răspuns Câştigător
| sweetgirl27 a răspuns:

Aici este o prajitura care o poti face la cuptorul cu microunde in 3 min! si e fffff buna http://www.cevabun.ro/prajitura-in-cana/

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ai nevoie de:felii de paine(poate sa fie si rotunda), 1/2 kg de lapte, 3-4 oua, parizer,(salam sau sunca sau chiar resturi de friptura). Unge cu ulei o cratita, aseaza straturi de felii de paine in care pui feliile de parizer(sunca sau friptura), apoi branza rasa sau cascaval.Acoperi cu felii de paine peste care pui branza rasa. Apoi torni laptele amestecat cu ouale batute.Pui cratita la cuptor timp de 20 de minute.
Este un preparat delicios!
Daca vrei si ceva dulce, uite aici:
PRAJITURA CU MERE SI CACAO
Ai nevoie de:10 mere mari rase(cu coaja), 1 cana ulei, 1 cana zahar, 2 cani faina, 1 lingurita bicarbonat stins cu otet, 2-3 linguri de cacao.
Amesteci bine toate ingriedentele pana se obtine un aluat ca de chec.
Tapetezi o tava cu putina faina, torni amestecul si dai la cuptor, la foc potrivit.
O tai rece!
In speranta ca ti-am fost de folos, iti urez mult succes.
Pa, pa!

| SweetBaby24 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult. Dar parca e un pic cam complicat pentru mine. Daca imi sugerai ceva mai usor, poate iti dadeam funda big grin. Multumesc oricum de ajutor.

| cristinna23 a răspuns:

Poti sa faci o salata care are legumele /fructele ei preferate

| SweetBaby24 explică (pentru cristinna23):

O sa ma mai gandesc. Oricum multumesc de idee.

| ANdrei19899 a răspuns:

Fai o salata cu rosii, castraveti, ceapa. Sa nu uiti sa pui ulei. Funda?

| SweetBaby24 explică:

Mai astept cateva raspunsuri apoi dau funda big grin