| fasolefasole a întrebat:

Salut, ati auzit de problema cu tantarii-tigru? Eu personal sper ca am doar unul in casa. Am observat ca acest tip de tantar este foarte agresiv fata de un tantar normal. Aseara am omorat un tantar tipic fara vreo greutate, insa acest tantar este mult mai rapid si spre deosebire de un tantar tipic odata ce-l dau jos de pe mine in secunda urmatoare se pune in zona cea mai apropiata si incearca sa intepe iar. Vreau sa stiu daca pe tantarul asta functioneaza pastilele pentru tantari obisnuiti si daca nu, ce ar trebui sa folosesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ZEU93 a răspuns:

Da, este un tantar periculos care poarta cu el aproximativ 20 de boli dintre care 7 periculoase pentru om. Este bine de prevenit aparitia acestuia. Da incearca pastilele obisnuite pentru tantari, ar trebui sa functioneze, daca nu poate treci la masuri mai drastice eventual sa pui plase la geamuri.

| fasolefasole explică (pentru ZEU93):

Am omorat 5 si inca am cel putin unul care misuna prin camera. Vestea proasta e ca ultimul pe care l-am plesnit era pui si da nu merg pastilele pe ei.

1 răspuns: