| nexus9710 a întrebat:

Hei TPU, in fiecare zi tot vad reclama la tigaia magica dry cooker, nu prea stiu ce sa cred, daca e buna de ceva, sau e doar marketing. dau funda, cine imi poate spune.

13 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Originala este buna, sa nu fie facatura.

| darrio2007 a răspuns:

Marketing.La cat este de laudata, adevarul este altul.Marketingul este un fel de a pacali lumea sa cumpere ceva.

| Cronki a răspuns:

Este mai mult decat marketing! Marketingul este o arta!

Prezentarea tigaii dry caka e o actiune fortata de spalare a creierului! E o reclama ieftina, la un produs naspa care ruleaza pe micul ecran suficient de mult timp ca sa-ti intareasca convingerea ca e un produs care trebuie sa-l ai!
Tigaia este "buna" si magica doar pentru persoanele care dintr'un oarecare motiv n-au achizitionat in viata lor o tigaie de calitate! Teleshoppingul este o modalitate de a vinde un produs de proasta calitate unui fraier!

Din punctul meu de vedere ar trebui interzis prin lege! Dar cum statul de drept nu exista, Romania a devenit o piata de desfacere!
Mai pe romaneste suntem invatati sa cumparam toate rahaturile inutile! Suntem invatati sa consumam fara sa producem! Suntem invatati sa devenim slabi si sa fim sclavii acestui sistem numit capitalism!
Unii trebuie sa se imbogateasca pe spatele altora, deci in concluzie cumparati tigaia magica dry cooker si alte produse de acest gen!

| horia2012 a răspuns:

Eu stiu ca intrebarea era pentru tigaie
nu pentru marketing.In fine.Eu o am de 1 an de zile si de la peste, sosuri, friptura, mici, garnituri cu legume, prajituri (chec). Si altele.
Are instructinuni si trebuie sa le respecti. Nu s-a lipit niciodata.
Am luat-o prin comanda nu din supermarket. Singurul dezavantaj este ca e cam mica. 2 ar fi bune bune, cum e oferta acum. Eu am luat-o cu oferta mixer. Alegerea e a ta.

| karsivan a răspuns:

Daca vrei sa gatesti fara ulei este buna dar este cam mica.

| TuRneR01 a răspuns:

E marketing. Astia la teleshoping fac doar reclama si vand chesti foarte scump. Vezi ca tigaia drycooker sau cum s-o numi ea. poti sa o iei de pe mercador sau okazii la un pret de 50% sau mai mic chiar comparat cu teleshopingul

| kessu a răspuns:

Intotdeauna reclama e mai buna ca produsullaughing

| tudo393 a răspuns:

E un cct mah..sa nu te iei niciodata dupa teleshopping! Aaa..ca iei ceva de pe net, dai o comanda, te-ai inteles cu omu' etc.e bine, dar teleshopping NU! Mai bine ramai cu tigaia pe care o ai si gata...toate alea sunt vrajeala! Cum ar fi sa spui despre un tricou ca are tesatura facuta in asa fel incat sa te aeriseasca, iar materialul este din bumbac nu stiu de care..cand e un tricou la 10 lei din piata! Sa nu iei!

| DoctorChucky a răspuns:

Nu e buna deloc. Mama a cumparat si a dat 199 lei pe ea si s-a pacalit se lipea si se ardea toata mancare. O prostie de Teleshopping! Vor sa pacaleasca saracii oameni care nu au bani de mancare.Ramai la tigaia care o ai ca dureaza mai mult... Daca vrei o tigare adevarata du-te in Germania.Eu am fost si rezista foarte mult. Nu te pacali cu toate falsurile din Romania. Rusine!

| EdK a răspuns:

Mie personal, tigaia Dry Cooker mi-a schimbat viata. La inceput nu credeam in reclame la teleshoping, dar dupa ce am cumparat aceasta tigaie, cred. Acum pot sa mananc cartofi cu gust de... cartofi!

(Pentru cei care se prind mai greu: eram ironic). happy

| Ione13 a răspuns:

E doar marketing, alea dela teleshopinguri nu-s bune de nimic ca niste jucarii pentru copii, oamenii care spun la reclama ca sunt bune doar primesc banii si atat.

| Star4You a răspuns:

Nu e bine daca o iei am luat si eu, iar dupa 2 zile a inceput sa se lipeasca mancarea.

| barca16 a răspuns:

Am o vecina care si-a cumparat dry cooker si mi-a aratat-o.Arata bine dar este foarte mica dar poti gati pentru 2 persoane maxim.Tot vecina mi-a mai zis ca nu foloseste ulei, deci e adevarata chestia fara ulei...deci in principiu e buna, dar e ft mica.