| Alyalinaaa a întrebat:

De o saptamana si ceva tin un fel de dieta. Nu e luata de undeva anume,insa incerc sa fiu mult mai atenta la ce mananc sa fie sanatos. Insa,,nu stiu ce sa ma mai fac deoarece imi vine foarte des pofta de ceva dulce, si am incercat se beau apa atunci cand simt pofta de dulce dar...degeaba.,am incercat sa mananc si un fruct iar pofta se ducea pe moment insa peste putin timp revine. Ce sa fac? Va rog cine a fost in situatia mea si a avut acelasi senzatii se dulce, sa ma >ajute--- Funda!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce sa ti dieta? manca sanatos lasa prostiile astea,evita cei procesat si vei slabi,culmea e ca slabim in fiecare clipa dar bagam prea mult in noi,manca putin dar cu cap,nu zahar,sucuri,nimic ce e procesat uman, fa sport, apropo metabolismul sa stii ca incetineste arderea si pastreaza mai bine grasimile asa ca te vei ingrasa, isi faci praf sistemul imunitar, ficatul, pentru ce?

| RAY a răspuns:

Isi dau 3 diete tu alegi ce vrei
1 proteine asta cel mai mult pentru ca nu dai energie corpului asa ca va arde proteine,constipatie, boli de inima in viitor, sunt milioane care aduc o viata pro proteine
carbohidtrati dieta se refea la faptul ca trece repede foamea dar vine la fel de rapid, slabesti dar mai greu pentru ca zaharul elibereaza insulina in corp, sa zicem ca manci fructe si legume dar tot nu e prea bine pentru organism ca te infometezi vei vi infometata tot timpul
3 grasimi consumul lor slabeste ciudat nu? pai grasimea se transforma in energie.clucoza desi slabesti dar facand sport
din astea 3 alegi una sau devi diversa uite asa
dimineata incepi cu proteine alea dau energie, vitalitate si opresc foametea
dupa masa oferi organismului proteine, carbohidtrati sanatoase
seara nu proteine ca nu vei putea dormi un fruct sau un pahar de lapte
carne de peste,, pui etc porc orice e bun apropo nu carbohidtrati rai si painea e rau apropo faina e nula la a oferi ceva bun in fine
daca vrei sa slabesti incerca dieta proteine dar pentru 2 saptamani atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curmalele sunt mai dulcihappy nu stiu daca e un sfat bun, si capsunile cu stevie si menta intr-un pahar de apa. poti sa folosesti un indulcitor de stevie desi e mai simplu sa traiesti fara un viciu.
si eu am o simpatie pentru prajiturile rozhappy un avocado cu stevie, cacao si nuca de cocos e foarte dragut also..sau ciocolata 85 la suta cacao...
mama foloseste foarte mult pelin in salata, uneori plantez pelin in gradina sub un strat de pamant, sa faci opusul. sa iti dai lucruri amare, si asta e un lucru mm destul de eficient

| oannapg a răspuns:

Ai spus că ții o dietă, dar încerci să fii mult mai atentă la ceea ce mănânci. Ori ții dietă, ori doar ești mult mai atentă la ceea ce mănânci?
Dieta se rezumă la anumite alimente pe care trebuie să le mănânci în acea zi sau pe parcursul a mai multor zile. Dietele, din punctul meu de vedere, nu mi se par bune.
Eu fac sport de performanță de patru ani, deci ar trebui să fiu slabă și să nu mă pot îngrășa atât de repede. Ba din contră, nu sunt foarte slabă, chiar dacă cântarul îmi arată 61 de kilograme la 1.62-ul meu, ei bine, arăt ca la 55 sau mai puțin. Am masă musculară, arată bine, mie îmi place. Ok. Și în aproximativ două săptămâni în care am luat pauză am slăbit mult, deși cântarul este mai prostuț și nu-mi arată asta... :) Ce am făcut eu mai în fiecare zi? Și pot zice că acum fac parte din rutină; când mă trezesc beau un pahar sau două de apă, înainte să mă culc iarăși beau apă, pe parcursul zile beau multă apă, cum ai zis și tu, când simți că ți-e foame, bei apă. Știu, câteodată nici pe mine nu ma prea ajută dar de fapt ajută foarte mult. Apoi, elimină sarea de tot, pentru că reține apa în organism. Sucurile acidulate să nu mai existe în meniu, dacă eu nu am mai băut de la începutul anului, poți și tu să faci asta.
Mănâncă multe fructe, căpșuni, mere, pere, banane; ananasul este cel mai bun, se pare că este folosit și in diete și ajută la îndepartarea celulitei.
Dacă vrei, poți folosi și creme, geluri de la Elmiplant care mie mi se par foarte bune, m-au tot ajutat de-a lungul verii trecut și au făcut-o și săptămâna asta.
http://www.elmiplant.com/......itica.aspx - Asta folosesc acum.
http://www.elmiplant.com/......litic.aspx - Asta am folosit vara trecută și crede-mă, m-a ajutat enorm. Cel mai bine ar fi să o aplici după ce faci duș.
Te poți apuca și de exerciții, nu ți-ar strica, ajută la tonifierea corpului, sau a unor părți ale corpului, depinde care. Este un site foarte bun de unde le iau - http://365-sport.webs.com/apps/blog/. Sper să te ajute. Să nu uiți să faci și sport, sau dacă nu ai cum, când, sau unde, încearcă sa faci cardio, adică să alergi mult, ajută!
Sper că te-am putut ajuta. :)