| Buburuzăăăă a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce mancare as putea sa fac? Sunt singura acasa ma rog sa nu ziceti peste la cuptor etc. Ceva simplu sa pot eu gati. P.s : sUNT RACITA...

Răspuns Câştigător
| mdaria a răspuns:

Mai simplu decat cartofii sunt ochiurile si pe langa o salata happy

| Buburuzăăăă explică (pentru mdaria):

Asa e dar imi plac mai mult cartofii crocantii hmm

26 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi pe www.gustos.ro
Sănătate!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
1.OMLETA CU CARTOFI
Dau pe razatoare 2-3 cartofi.Ii sarez si ii combin cu 2 oua si o lingurita pasta de tomate.Compozitia o pun in tigaia de teflon, in uleiul bine incins.Amestec din cand in cand cu lingura de lemn sa se prajeasca bine cartofii.
O mananc fierbinte cu o pofta de nici nu-ti poti imagina!
2.SANDVIS "CU DE TOATE"
Scobesc o franzela, in scobitura formata pun un ou fiert taiat felii, o bucata de branza faramata si o felie de parizer sau alt mezel de prin frigider.
Iar acest sandvis este mancat cu mare, mare pofta!
3. TARTINE CU BRANZA TOPITA SI CASTRAVETI MURATI
Pe feliile de franzela, intind branza topita.Peste branza imi pun rondele de castraveciori murati.Cand in frigider nu este branza topita, folosesc margarina Delma Sandvis, peste care pun branza data pe razatoare.
Tartinele ies foarte bune oricum!
Daca vrei si ceva dulce, uite aici:
BILUTE DIN MORCOVI CU NUCA DE COCOS
Intr-o oala cu lapte, pun o cana de zahar si 4 morcovi mari dati pe razatoare si pun compozitia la fiert.Cand totul devine ca o pasta, o dau la o parte pana se raceste.Intr-o tava pun nuca de cocos si cu o lingura iau putin cate putin din compozitie si fac bile care le rostogolesc prin nuca.Atunci cand nu am rabdare, amestec nuca de cocos cu pasta de morcovi si o consum cu lingurita.
Sper ca ti-am fost de folos cat de cat.
Te pup!

| Kriss96 a răspuns:

Cam tarziu cred,dar poti face clatite happy Iti trebuie oua,ulei,zahar,zahar vanilat optional,esente optional, lapte, faina, apa minerala optional. Le amesteci pe toate cu mixerul, iei un polonic si le prajesti in tigaie.

| AlexeHellsing a răspuns:

Cartofi prăjiți cu o salată și la desert niște clătite cu brânză dulce sau gem...
Poftă Mare!

| HardCore7750 a răspuns:

Pai faci ce iti e pofta, degeaba faci ciorba daca nu ti-e pofta de ea
O zi buna

| Ichnat a răspuns:

Supa instant? big grin

Sau supa/ciorba tai legumele, apa, carne daca ai daca nu... e apa cu vegetale, sare happy si toate astea la cuptorul cu microunde tongue

| LaChatte a răspuns:

Tartina cu unt: 4 bc: 4 felii de faine feliata si proaspata, 400 de grame de unt, legume (de care ai si de care vrei), condimente (de preferat piper, cimbru, sare, boia si paprika).

intr-un vas amesteci untul (topit la temperatura camerei) cu condimentele. ungi fiecare fel; ie cu cate 100 de grame de unt condimentat.
apoi, in loc de o a doua felie de paine, pui un stat de diferit legume, dar fara sa se mai vada untul. mai presarezi niste condimente si... voila! o bunatate!

| CălinPL a răspuns:

Supa,cartofi prajiti, sandwich, lapt cu cereale, cartofi taranesti, ou purtat.

| dannyl a răspuns:

1. Deschizi browserul.
2. Intri pe google.
3. Cauti "retete simple".
4. Selectezi una si o pui in aplicare.
5. Nu mai pui intrebari pe TPU doar pentru. ca esti ahtiata dupa atentie.

| Buburuzăăăă explică (pentru dannyl):

Pai imi este mai usor sa-mi dati voi raspunsul acolo imi da creveti, somon ***. Daca nu ma ajuti nu mai raspundewinking

| Duucu a răspuns (pentru dannyl):

"5. Nu mai pui intrebari pe TPU doar pentru. ca esti ahtiata dupa atentie. "
Găndim la fel deci...

| ladiesman21718 a răspuns:

Cartofii Prajitii! O mancare Ideala pentru ca esti singur si usor de pregatit!

| theodora28 a răspuns:

Un sandwich sau niste cartofi prajiti.

| Buburuzăăăă explică (pentru theodora28):

Hmm cred ca o sa fac niste cartofi prajiti cu salata mersi.:*

| Ichnat a răspuns (pentru Buburuzăăăă):

Vreau si eu! happy

| Buburuzăăăă explică (pentru Ichnat):

laughing Deci fac 2 portii?

| Ichnat a răspuns (pentru Buburuzăăăă):

Daca esti draguta... big grin

| Buburuzăăăă explică (pentru Ichnat):

Sunt, sunt. big grin

| Ichnat a răspuns (pentru Buburuzăăăă):

Dar vreau mai multa salata... happy
Si daca vrei te pot ajuta si eu, aduc cascavalul de la mine din frigider si il facem pane big grin

| Buburuzăăăă explică (pentru Ichnat):

Mare bucatar te mai faci laughing. Tu ai ajuns in top 1 ca faceai chat cu fetele? laughing))))))

| Ichnat a răspuns (pentru Buburuzăăăă):

Vezi? Cine vorbeste cu fetele, ajunge pe locul 1 tongue

| Buburuzăăăă explică (pentru Ichnat):

laughing) esti smecher

| Ichnat a răspuns (pentru Buburuzăăăă):

batting eyelashes