| patty32 a întrebat:

Neatsaabatting eyelashes am o mica "problema" laughing Fiti atentibatting eyelashes : azi la pranz vor veni niste unchi din Italia love struck [precizez ca sunt preferatii mei >:" pentru sutele de euro laughing glumesc big grin]. Ideea este ca eu sunt singura acasa, parintii fiind la serviciu big grin Si. in sfarsit intrebarea : ce as putea gati?batting eyelashes [avand in vedere ca sunt cam praf in bucatarie >:"] Ceva cat mai simplu, da` totusi sa fie consistent big grin Merci mult :*

Răspuns Câştigător
| ralucaralu a răspuns:

Poti sa faci niste cartofi frantuzesti; foarte usor de facut:
http://gastronomie.ele.ro/Cartofi_frantuzesti_--r31.html
http://retete-bucatar.blogspot.com/......uptor.html

Piure de cartofi cu pulpe de pui
http://1.bp.blogspot.com/......e+pui2.JPG

Cartofi prajiti cu ochiuri

Poti sa faci un pilaf de orez cu carne, omlete, o salata orientala,

Spaghetti http://www.reteteculinare.ro/carte_de_bucate/paste/spaghetti_bologneze-426/

Poti sa cumperi(sau sa faci daca stii) un aluat de pizza si il prepari

Mancare de cartofi cu smantana
http://www.gustos.ro/......ntana.html

Cam astea sunt ideile mele.
Succes!

16 răspunsuri:
| mamarutza1 a răspuns:

Pai daca ai dat fundita cred ca nu mai ai nevoie si de ajutorul meu...imi pare rau

| RimePeHartie a răspuns:

Pff... ce e mai usor cartofi prajiti cu copanele prajite. asta trebuie sa stii sa faci...
cauta aici ce sa faci la desert sau eu stiu...alte mancaruri

http://www.reteterapide.com/

| Nastia a răspuns:

Ai putea face niste pulpe de pui cu cartofi la cuptor. pulpele le crestezi si le dai cu delicat, piper, praf de usturoi, iar cartofii ii tai feliute f subtiri si ii condimentezi cu ce vrei tu.mai intorci si tu tava din cand in cand, o acoperi cu folie de la finno, dureaza cam o ora.bafta

| patty32 explică:

@imortal, la mine in oras nu este Mc laughingbatting eyelashes
Sunt alte fast-food`uri, dar. oh go on
o sa incerc eu sa fac ceva laughing

| patty32 explică:

Am facut o pizza [in casa ] big grin
Si a fost destul de usor laughing
Am primit si "bacsis" 200 de euro [asta e mai mult pentru faptul ca ne vedem doar o data pe an big grin]
deci a iesit bine rolling on the floor))

| patty32 explică:

@mamarutza1, no offence, ESTI PRAFwinking
Daca tu ajuti pe cineva doar pentru o fundita, care nu`ti aduce niciun beneficiu, impusca-tewinking

| nuritza a răspuns:

In Italia se mananca mult pastele. Dar poate au venit in Romania sa manance ceva nou! Incearca sa faci o salata a la tu de salata verdehee hee, si pe langa ea in alta farfurie pateuri, salamuri, gem niste rosii si castraveti... Fale o masa completa! E foarte simplu!
Am facut asta cand eram mai mica. Si la mine bunicii sunt din Italia. Au zis ca e geniala!
Multa bafta! Sper sa-ti fi fost de ajutor!

| Emena a răspuns:

Ai putea comanda o pizzabig grin

| Madleneee a răspuns:

Fa si tu niste clatite cu ciocolata ...gasesti pe net reteta!

| likeabosssssssssssssss a răspuns:

Spaghete cu ceva sos si eventual pui si cascavalhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartofi prajitzi, si ceva pe langa ei ...sau comanda o pizza... daca tot is italienilaughing)

| PinkY a răspuns:

Ce ai zice de spaghette?batting eyelashes

| imortal a răspuns:

Ai putea sa-i suni sa le zici sa treaca pe la McDonalds sa vada cum e tongue ceva usor si care sa arate bine ideea cu cartofii nu e rea mai ales daca pui si niste branza rasa pe ei, niste copanele le fierbi apoi le prajesti si daca le mai trantesti si un pahar de vin sau bere in fata deja or sa zica multzam tongue

| imortal a răspuns:

I-ai saturat big grintongue cu ce i-ai mintit? laughing sper sa fi iesit gustoasa

| imortal a răspuns:

Omg am nevoie de niste unchi si matusi.straight face gatesc si ciorba pentru 100 d eurolaughing

| Mara_1046 a răspuns:

Paste...de orice tip sau fel. Sunt usor de pregatit si nici nu iti fura mult timp. Doar trebuie sa le fierbi si sa faci sosul care iti place pentru ele. Secretul meu e Maggi, doar trebuie sa mai prajesc putina carne, adaug ceva verdeata, fierb acel sos si gata, laudele sunt de partea mea!winking
Bafta si pofta mare!
Si un bacsis pe masura!winking