| dmady a întrebat:

Hey...stiti ma gandeam sa fac pentru micul-dejun, niste pancake's(clatite americane)... dar as putea sa pun in loc de lapte apa?!?

11 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Poti dar nu vor mai avea acelasi gust

| ReadAllAboutMe a răspuns:

Cu apa de izvor(Borcut).
Sau poti si cu apa plata din fantana.
Dar mai bine le faci cu laptebig grin
Incearca si cu lapte praf. Sper. ca te-am ajutatwinking Numai binepuppy dog eyes

| ReadAllAboutMe a răspuns:

Http://gourmandine.ro/retete-clatite-pancakes/pancakes-clatite-americane/
Uite o reteta de clatite americane sunt delicioase:x

| dexter7 a răspuns:

In loc de lapte se poate pune apa minerala.

Răspuns utilizator avertizat
| Grefă a răspuns:

In loc de lapte puteti pune apa minerala, insa gustul nu va mai fi asa de "catifelat" cu apa minerala decat cu lapte.

| Speed2000 a răspuns:

Nu cred! Dar incearca oricum. poate inventezi ceva nou big grin. Funda :@

| Flo41 a răspuns:

Nu te prosti deoarece le strici tot gustul.Treaba ta! mai bine lasa-le cu lapte, NU cu apa!winking

| الملاك a răspuns:

Nu se poate sa pui la clatite apa in loc de lapte nu vor mai avea acelasi gust specific de clatite, incearca mai degraba sa adaugi ceva nou cum ar fi incearca cu putina zeama de ananas, vor avea un gust si miros excelent:X

| dmady explică:

Pai multumesc mult...o sa vad cred ca o sa incerc si cu apa minerala si cu lapte

| SomeoneXYZ a răspuns:

Eu le fac cu iaurt, ies fff bune! big grin