| evellinalalala a întrebat:

Imi spune-ti si mie orele exacte a micului dejun, pranz si cina si imi puteti da si exemple de 3 mese care mancati voi? FUNDA!

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Nu exista ore exacte, doar tu poti sa iti face acea ora, depinde de timpul tau, care sunt activitatile tale.
Eu de exemplu micul dejun e in jurul orei 9, apoi pranzul in jurulu orei 13-14 iar cina in jurul orei 18-19.
Dar nu e mereu asa, ca nu mereu am programul acesta, cateodata micul dejun e mult mai devereme si pranzul la fel.
Iar legat de mancare, e mai complicat, eu sunt vegetariana, deci exclus carne.
Dimineata, 2 feli de paine prajita cu branza de vaca sau capra si o cana de ceai verde, la pranz mancare gatita ( ciorba, supa, sarmale - fara carne* daca au tot fost sarbarorile* legume mexicane), iar cina consta intr-o salata sau smoothieuri ori fresh de fructe si mai pe la 20-21 o cana de ceai de tei, menta, etc.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, se mănâncă la ore REGULATE : micul dejun se ia între 7-8; prânzul se ia între 12, 30-13, 30; iar cina între 18-19.
La ora 10 şi 15 se poate lua o "gustare".

Toate cele bune.

| MskDesign a răspuns:

Intre 8 si 9 micul dejun.
Intre 13 si 14 pranzul
Intre 19 si 20 cina ca sa ai timp de digestie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Mic dejun - 8-9
Pranz - 1-2
Cina - 6-7
Mic dejun -(lapte cu cereale)
Pranz -(ciorba de legume)
Cina -(un iaurt).
O zii buna.

| angemon500 a răspuns:

Ba da logic ca existe ore exacte. Orele sunt de la un nutritionist: dimineata pana in 8 micul dejun, dupa la 11 o gustarica ce consta in fructe, la pranz intre 13-15, la 17 o gustarica ce consta in fructe iar seara intre orele 18-20

| LaLaura a răspuns (pentru angemon500):

Te contrazic, nutritionistul iti face programul dupa programul tau de lucru in zilele respective. Deci tu daca nu te duci la un nutritionist poti sa iti faci singur programul in functie de activitatile tale.