| Gustos.ro a întrebat:

La ce varsta ati invatat sa gatiti?

226 răspunsuri:
| gabitza05 a răspuns:

Buna! Nu pot sa zic o varsta deoarece gatitul nu se invata deodata...se invata in timp.Bye

| Flav a răspuns:

Dar de ce n-ai pus intrebarea si la viitor ca nu-ti pot raspunde si ma simt naspa. ''La ce varsta o sa invatatzi sa gatiti '' rolling on the floor

| Gabystelistu95 a răspuns:

Mama a invatat la 13 ani

| bluerose a răspuns:

Pe la 12 ani am facut prima oara cornulete cu nuca. Singura!

| JackieSue a răspuns:

Inca nu stiu sa gatesc laughing...

| adeana a răspuns:

Omleta, ochiuri de ou, cartofi prajiti, ceai, salate etc. din clasa a 9-a (pe la 15 ani). Chestii mai complicate pe la 21. atunci m-a apucat dorinta de a invata si pofta de mancaruri deosebite.

| Jonsdottir a răspuns:

Chiar te intereseaza? de ex pe mine nu ma intereseaza cand a invatat X sa gateasac straight face

| alexdop21 a răspuns:

La 7 ani jumate faceam sufleuri, la 14 ani am castigat concursul de cei mai gustosi piepti de pui impanati cu fructe de mare, si acum fac niste cartofi prajiti de te lingi pe degete!

| alexdop21 a răspuns:

La 7 ani jumate faceam sufleuri , la 14 ani am castigat concursul de cei mai gustosi piepti de pui impanati cu fructe de mare , si acum fac niste cartofi prajiti de te lingi pe degete !

| Gabry a răspuns:

Am 12 ani si stiu sa fac macaroane cu branza, salata si ochiuri

| ZapaciLaa a răspuns:

De la 10

| alexandra_1780 a răspuns:

La 13 ani si tanand cont ca au trecut 10 ani de atunci as putea zice ca acum chiar sunt experta, de fapt am facut si vreo trei cursuri de gatit pentru experienta mea.

| Lary a răspuns:

Pe la 12 ani i-am pregatit o surpriza bunicii mele si am facut ostropel...nu a iesit excelent... dar putea fi mancatlaughing

| MMady a răspuns:

Prin liceu (daca vorbim de mancare) nu omleta si cartofi prajiti. Cred ca prima mancare pe care am facut-o, era surpriza pentru mama. Tinea post si m-am gandit ca va veni de la serviciu si nu va avea ce sa manance. Am pregatit praz cu masline. Si a fost reusita surpriza...

| MMady a răspuns:

Prin liceu (daca vorbim de mancare) nu omleta si cartofi prajiti. Cred ca prima mancare pe care am facut-o, era surpriza pt mama. Tinea post si m-am gandit ca va veni de la serviciu si nu va avea ce sa manance. Am pregatit praz cu masline. Si a fost reusita surpriza ...

| yadora a răspuns:

Viata, greutatile si foamea te invata sa faci multe pentru a supravietui; asa ca am invatat destul de mica sa fac mancare si sa am grija de surioara mea.

| optimista_5827 a răspuns:

La 10 ani, am facut ciorba de fasole. ca era mama de munca si m-a investit in functia de bucatar sef big grin
acum fac orice mancarebatting eyelashes

| DMV a răspuns:

De prin clasele primare am invatat sa fac o omleta, o salata, si alte minuturi. Stau singur de pe a 9-a si cam de pe atunci am inceput sa invat sa gatesc cu adevarat. Deci 14-15 ani.

| cristi27 a răspuns:

Eu in afara de cartofi prajiti si oua nu stiu sa facrolling on the floor, cand intru eu in bucatarie e prapad acololaughing

| eu_stie_tot a răspuns:

Pai prima mancare pe care am facut-o a fost omleta cam pe la 12 ani.

| snepy a răspuns:

La 11 ani

| sabina59 a răspuns:

Cred ca primi cartofi prajiti i-am facut pe la virsta de 8 ani. Dar ceia ce imi aduc bine aminte si il simt si acum, numai gindindu-ma, este parfumul de piine calda din cuptorul bunici... Aveam cam 4 ani. Atunci s-a nascut pasiunea mea pentru bucatarie. Apoi incet, incet, bunica ma lasa sa o ajut la framintat, prima ca un joc, iar mai tiziu o ajutam cu adevarat. Piinea de casa si placinta cu prune...Asa a luat fiinta pasiunea de a gati.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

La 14 anisori big grin

| ViVi a răspuns:

La 14 ani

| alle_1861 a răspuns:

Anu asta, adica la 15 ani.

| dulcika a răspuns:

La 12 ani, mai exact vara trecuta.
imi place sa-mi perd timpul in bucatarie, ma invatat mama mea...

| dulcika a răspuns:

La 12 ani,mai exact vara trecuta..
imi place sa-mi perd timpul in bucatarie ,ma invatat mama mea...

| kitty_8919 a răspuns:

Eu am invatat sa gatesc la varsta de 14 ani.Intradevar ceva mancaruri usoare.

| ladybird a răspuns:

Am invatat la 12 ani. Parintii mei au fost plecati si a trebuit sa gatesc pentru mine si sora mea. Unii ar zice ca a fost greu si cu scoala, dar tot timpul am fost si sunt cea mai buna din clasa. Acum am aproape 17 ani si imi prinde bine.

| ina a răspuns:

Pe la 11-12 ani...
Din pacate a trebuit sa invatam sa ne descurcam fara mama (mai am o sora) care e mai mereu plecata in Italia, la munca, asa ca am invatat si sa gatesc. Nu am invatat din carti, pur si simplu inventam. Am avut o gramada de esecuri, si inca mai dau chix, dar asta inseamna sa inveti, nu?