| Gustos.ro a întrebat:

La ce varsta ati invatat sa gatiti?

226 răspunsuri:
| biancabellaa a răspuns:

La 15 ani am invatat sa gatesc

| antonelk a răspuns:

Am invatat sa gatesc de la 12-13 ani c`am asa imi amintesc ca ai mei erau plecati si am facut ciorba de fasole laughing) cu ajutoru tatalui ca imi zicea printelefon ce sa fac laughing))rolling on the floor)) dar acum ma descurc cat de catbatting eyelashes

| ..pYtBulL.. a răspuns:

12 ani dar am inceput cu niste mancaruri usoare de facut.

| yourfriend_1956 a răspuns:

La 11 ani stiu sa fac clatite, macaroane, cartofi prajiti chec, cartofi piure, sandwichuri si un fel de prajitura cu nuca sau mac, paine prajita si paine in ou...cred ca stiu sa fac destule nu?

| georgica29 a răspuns:

La14 ani stiam cateva retete care imi sunt si acum de ajutor

| hailasa a răspuns:

Acum la 12 ani stiu sa fac sandwich-uribig grinlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abia acum, la 18 ani, am prajit si eu niste paine cu ou laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Still learning... 17 ani juma' tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm...de mic mi-a placut sa gatesc...
Am continuat cu "sportul" acesta dupa ce am terminat liceul.
Pe la 10, 11 ani ma apucase curiozitatea ...cum face mama mancarelaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Shin Ma gandeam la ceva gen... gatim impreunabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Shin Sa zicem ca mai fac si cate o exceptie si il astept si cu masa pusa. Ar fi multumit cu niste cartofi prajiti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 13 ani am invatat sa gatesc happy
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate mama nu a avut timp sa ma invete sa gatesc dar am inceput usor cu cartofi prajiti (preferatii tuturor) pe la 12 ani (am 22) si eu ziceam ca sunt crocanti si de fapt erau cruzi laughing
Dar cu timpul am mai facut cate ceva, sincer nu imi place sa gatesc dar probabil cand o sa fiu la casa mea voi invata mai multe. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Shin Perfect. Am mai rezolvat o problema laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 9 ani m-a invatat mama sa fac gogosi si clatitehee hee. Mi s-a parut distractiv pentru ca se intampla uneori sa le scap. Apoi am inceput sa gatesc ce era mai usor. Inca mai am de invatat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai la 7 ani am facut clatite, de atunci am inceput. Apoi m-am apucat de facut salate, omlete, oua prajite, deserturi, peste, fel de fel de mancaruri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Shin Perfect. Am mai rezolvat o problema laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 13 ani am invatzat sa gatesc happy
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate mama nu a avut timp sa ma invete sa gatesc dar am inceput usor cu cartofi prajiti (preferatii tuturor) pe la 12 ani (am 22) si eu ziceam ca sunt crocanti si de fapt erau cruzi laughing
Dar cu timpul am mai facut cate ceva, sincer nu imi place sa gatesc dar probabil cand o sa fiu la casa mea voi invata mai multe. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io am invatat sa gatesk la varsta de 11 ani vb serios nu e greu doar trebuie sa ai inspiratie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Experiente faceam pe la vreo 8 ani, pe vecina mea Creola, ii dadeam sa manance "frisca" cu fructe, degeaba ma chinuiam eu sa ii explic ca spuma aceea alba este frisca, era incapatanata si desteapta, stia ca e spuma de ras si nu frisca. dupa ce m-am maritat am inceput sa iau mai in serios bucatareala, si de atunci, adica de vreo 17 ani, tot experimentez pe sot si pe baieti.inca mai am de invatat, noroc ca ai mei nu sunt mofturosi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am invatat sa gatesc de nevoie...la 10 ani...prima mea mancare a fost mancarea de cartofi, facuta cu ajutorul mamei prin telefon. Atunci am descoperit cat imi place si cat ma relaxeaza gatitul...si caut tot timpul sa ma perfectionez...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In acest fel am fost determinata sa fac o scoala de bucatari. Varsta la care am inceput cu adevarat sa gatesc, in adevaratul sens, este de 16 ani. Adica de la 16 ani sunt bucatar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Delia. raspuns:la 9 anisori (le-am facut parintilor pentru. prima data 15 oua prajite )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 13 ani nevoia a fost cea care ma "invatat" sa gatesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

19 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 15 ani. Cartofi prajiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cand ma stiu stateam langa oalele mamei, dar prima mea mancare adevarata a fost la 12 ani, macaroane cu varza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

25 de ani. adica DUPA ce m-am maritat!