| Gustos.ro a întrebat:

La ce varsta ati invatat sa gatiti?

226 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 18 ani dupa ce am terminat liceul in acea vara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 10 ani am invatat sa gatesc. Prima data am prepearat o reteta gasita in cartea de matematica (nici nu putea fi mancata), apoi am invatat sa fac mai de toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

13-14 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am invatat sa gatesc la varsta de 16 ani, scoala de bucatari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La varsta de 17. Bine-nteles ca nu cozonac si sarmelehttp://www.tpu.ro/design/images/emoticons/3.gif

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 9 ani, pe bune cand am facut prima tocanita de cartofi...si a iesit super credeti-ma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La varsta de 17 ani. Dar nu sarmale si cozonaci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunica m-a invatat sa gatesc la varsta de 12 anihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am invatat sa gatesc de la 13-14 ani, dar nu le stiu pe toate nici acum la 46." Omul cat traie;\ste invata!"
Poti sa inveti la orice varsta sa gatesti, daca iti place sa faci acest lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am inceptut sa gatesc de la varsta de 14 ani.imi place foarte mult sa gatesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Undeva pe la 12 anisori. Iar acum, la 21 de ani, ma mandresc ca stiu sa fac absolut orice.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu la 14

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 12 ani am invatat sa fac mancare ciorbe si tocanite din nevoie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 17 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anul asta adica la 11 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am invatat sa gatesc la 26 ani iar 2 ani mai tiirziu m-am maritat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am inceput pe la vreo 6 ani cu ciorbe si tocanite ca la tara. Mi-a prins bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm daca imi aduc bine aminte la varsta de 7 ani mi-am facut primul ou prajit la tigae si iesise bun cam fara sare dar mere [ este o amintire a copilariei mele apoi am continuat usor cu cartofii prajiti ajungand ca la 13 ani sa stiu sa fac aproape orice mancarica.:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 17 ani, si nu am gatit niciodata.Traiesc in puf, mama nu ma lasa sa fac nimic nimic, spune ca o sa am timp...:X.Chiar ma mandresc cu astabig grinlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 10 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 17 ani. Nevoia te invata sa sa faci multe lucruri chiar daca nu-ti plac. Nu este vorba de mancare pentru ca eu as sta numai sa gatesc toata ziua; daca ar fi posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 14 anisori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 12 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

14-15 ani canda am plecat la liceu si nu am avut incotro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Colindand tooota ziualica bucataria si stand langa mami mea cand isi scotea la iveala talentele de bucatar profesionist(desi nu este licentiata in asa ceva)...cred ca am inceput sa dobandesc incetul cu intetul nenumarate aptitudi in domeniul gastronomiei de pe al varsta de 5 ani chiar...actual am varts ade 15 ani si pot sa ma mandresc cu faptul ca stiu sa fac sarmale...si inca unele foarte GUSTOaSe...nu ca insiiiiiiist sa ma laud...big grin...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am invatat singura sa gatesc de la 9 ani...nu am avut ocazia pana acum sa gatesc prea des. m-am invatat singura, m-am maritat acum 0 luna si de atunci nu ma mai satur de gatit.am 21 de ani si am un sot destul de gingas in privinta mancarii...culmea este ca sunt mancaruri care le fac pentru prima oara si imi ies super bune...gatitul se invata in timp si nu peste noapte...este un lucru necesar pentru oricine deoarece nu se stie niciodata cum vei avea nevoie...si paine cu ou daca stii sa faci sau cartofi prajiti, trebuie sa stii cum sa ii faci si pe aialaughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am învățat sa gătesc...de fapt o asistam pe mama... de când eram mica... am pus în practica pe la 20 de ani...am luat mai în serios pe la 22 de ani după ce m-am căsătorit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 11 ani am gatit singura prima mea mancare. A fost un ghiveci de legume pe care parintii mei l-au apreciat si de care au fost extrem de surprinsi la cat de bine am dozat proportiile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In jur de 14 ani am invatat sa gatesc bineinteles nu ce stie oricine, am invatat sa gatesc in special retetele mamei mele care imi placeau cel mai mult si inca experimentez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La varsta de 14, 15 ani am inceput cu mancaruri simple, pentru ca eram nevoiti atat eu cat si fratele meu sa ramanem cateva zile singuri fara parinti. Mai tarziu am inceput sa progresez, impreuna cu prietenele mele incercam retete de prajituri.