| KATA126 a întrebat:

Sall big grin CINE gateste? dati-mi si mie niste idei. nu stiu ce sa mai fac de mancare happy.
fara ciorba,tocana,sarmale,piure,supa, peste, fripturi... m-am saturat de astea big grin dau fundita :*

8 răspunsuri:
| morningstar a răspuns:

Pui la cuptor, lasagna, paste, ficat de pui cu mamaliga, pulpe de pui la gratar ( tigaie), salate, salata boeuf, salata orientala, omlete cu ceapa verde, jambon si cascaval, fasole verde scazuta cu mamaliga, urzici, spanac, cordon-bleu, cartofi taranesti, snitele, mancare de pipote de pui, spaghete carbonara, tarte sarate, pizza, tortellini, rosii umplute cu ton, ostropel, ciulama de pui cu ciuperci, salata de vinete, salata de ardei copti, risotto cu dovlecei, ardei gras sau mazare, tortillas, dovlecei pane, etc. Majoritatea retetelor pentru aceste mancaruri se gasesc si pe Internet, dar daca te intereseaza vreuna, iti pot da reteta. Spor la gatit!

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Pireu cu pane de porc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Gasesti o gramada de idei aici,
http://www.laurasava.ro/
Te pup!

| Dogyyy a răspuns:

Ai putea sa faci pizza, crochete de cartofi si carne tocata.Cam astea mi-au venit pe moment.

| Bewaree a răspuns:

Iti zic cv cemi fac eu de mancare ziua. deci te duci la magazin si cumper legume mexicane cu porum in elel... le pui in tigaie pui putin ulei si cate 2, 3 liguri de unt... nu conteza ce unt si aspeti sa se prajesca sa stii cas super bune da sa nu le prajesti foarte rau

| KATA126 explică (pentru Bewaree):

DA STIU AM facut sunt foarte bune :X